Kožušiny- zahrejú a oživia interiér

12. januára 2018
Kožušiny- zahrejú a oživia interiér

Chlpaté prikrývky sú praktické a vyzerajú luxusne.

 Kožušina výborne ladí s drevom, keramikou sklom, kovom i tehlou. Okrem mäkkosti dokážu originálne zjemniť línie moderného nábytku .Kožušiny váš byt ozvláštnia a nestanú sa len lapačmi prachu. Ich veľkou výhodou je rôznorodosť a všestrannosť. Môžu z nich byť prikrývky, koberce, taburety, obliečky na vankúše aj dekorácia na stenu.

2c656e461d36fc88f7d6166aaff363e6.jpg

Existuje mnoho druhov a variantov aj pre toho najnáročnejšieho zákazníka. Plusovým bodom je aj samočistiaci charakter, vďaka prírodnej látke lanolínu používané pri spracovaní kožušín. Ak nesúhlasíte so zabíjaním zvierat pre kožušiny, ale zároveň by ste jednu takú doma mať chceli, súčasný priemysel ponúka alternatívy.

Siahnite po umelých kožušinách, ktoré vyzerajú ako pravé, a mnohokrát sa ponúkajú v zaujímavejších farebných prevedeniach ako tie prírodné. 

Ea69e0b09e3942fe77d53853cb0e7025.jpg

Kúsok luxusu si môžete dopriať v modernom interiéri aj na chalupe. Hodí sa do obývacích izieb, spální a veľmi vkusnou dominantou môže byť v chodbe a predsieni.

68505b13467368822e6488f2402d5d19.jpg

Sobia kožušina

Obľúbená je najmä pre svoj termoizolačný charakter, a je tak ideálnym interiérovým a exteriérovým doplnkom. Oko poteší aj jej typické sfarbenie v niekoľkých odtieňoch.

Chalište

Jedná sa o špecifickú kožušinovú prikrývku z vlny a dlhým chlpom (až 25 cm). Náročnosť spracovania zo živej vlny sa odráža na cene, a preto patrí k tým luxusnejším kúskom. Chalište je veľmi jemné a príjemné na dotyk a navyše ovečka môže ďalej veselo behať po pastvinách, ale efekt kožušiny zostáva zachovaný.

Jelenia a srnčia kožušina

Tento druh kože sa hodí prevažne na stenu a to vďaka svojmu krátkemu chlpu. Stane sa z neho tak pekná lovecká dekorácia.

Ovčia kožušina
Vďaka samočistiacej schopnosti ovčej kožušiny sa nevyžaduje žiadna zložitá údržba. Kožušinu môžete vysať na najnižší výkon alebo vyklepať.

Hovädzie kože
Tento druh kože sa skvele hodí namiesto koberca. Zvládne aj priestory, ktorými sa prechádza často. Má totiž dobrú protišmykovú funkciu.

9836d3761b31c29608f52aa7456faa35.jpg

Ako na údržbu?
Podobne ako textílie, vyžadujú údržbu i kožušiny, najmä ak máte domácich miláčikov. Vlnené výrobky a koža sa našťastie udržujú pomerne ľahko. Používa sa mokré čistenie za pomocou kefy a roztoku, ktorý si pripravíte aj doma. Roztok sa skladá z vody s teplotou 25 ° C a nezásaditého pracieho prostriedku na vlnu s obsahom lanolínu. Po vyčistení kefou vodu odstránime jemným vytláčaním. Sušenie by malo prebiehať najlepšie vonku, bez priameho slnečného žiarenia. Ďalšie úpravy, ako napríklad žehlenie, tak tomu sa vyhnite. Pre dôkladné odstránenie nečistôt je vhodná tiež chemická čistiareň.

Páčil sa Vám článok?
reklama: