Krása priemyselnej architektúry v design factory

23. apríla 2013
Krása priemyselnej architektúry v design factory

Výstavu Štruktúra a architektúra – post industriálne dedičstvo Horného Sliezska sprístupnia od štvrtka.

Európske industriálne dedičstvo, ktoré často nepremyslene zaniká, pripomenie verejnosti výstava Štruktúra a architektúra – post industriálne dedičstvo Horného Sliezska, ktorú v stredu 17. apríla slávnostne otvorí bratislavská design factory. Putovná výstava predstaví veľkoformátové plnofarebné fotografie najmä objektov ťažobného priemyslu – baní, koksovní, hutníckych a energetických elektrární od mladého nemeckého fotografa Thomasa Vossbecka.

Ako ďalej informovala Martina Szabóová z design factory, Vossbeck zmapoval architektúru nemecko-poľskeho priemyselného dedičstva a umeleckou formou nafotil priemyselne objekty Horného Sliezska. Sú porovnateľné svojou štruktúrou či funkčnosťou a ich architektúra a priemyselný dizajn v nich odráža ducha doby, v ktorej boli postavené. Hlbšie do výstavy ponorí návštevníkov sprievodná zvuková kompozícia Richarda Ortmannsa.

Návštevníci stredajšej vernisáže sa budú môcť zúčastniť autorovej komentovanej prehliadky výstavou, multimediálnej prezentácie spoluautorky projektu Anke Illing a zvukovej performancie využívajúcej nahrávky z industriálnych priestorov. Program slávnostného otvorenia výstavy sa v sídle design factory na Bottovej 2 začne o 17.00 h. Výstavu dopĺňa rovnomenná knižná publikácia a tradične aj tematická čitáreň a kníhkupectvo.

Putovná výstava Štruktúra a architektúra sa v Bratislave otvorí pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatok a historických sídiel (18. apríl) a potrvá do 12. mája. Záujemcovia ju budú môcť vidieť počas pracovných dní od 10.00 do 18.00 h a cez víkend od 13.00 do 18.00 h. Viac podrobností možno nájsť na webe designfactory.sk.

NEPREHLIADNITE: Parížsky úľ je najekologickejšou stavbou na svete

Foto: Thomas Vossbeck/architekturfotoblog.de

Páčil sa Vám článok?
reklama: