Kvety ako ozdoba interiéru

20. marca 2017
Kvety ako ozdoba interiéru

Preto je nutné si vopred uvedomiť, k čomu daná miestnosť slúži. 

Veľké vzorovanie v jasných a sýtych farbách, ktoré podporuje aktivitu, sa hodí skôr do obývacích izieb. Do spální voľte radšej svetlé neutrálne farby a drobné vzory, ktoré sú menej nápadné, a teda nepôsobia rušivo, ale skôr upokojujú.

Farba a vzor

Radšej si dopredu dôkladne premyslite základnú farebnú kompozíciu, s ktorou bude vzor vytvárať buď kontrast, alebo naopak harmóniu. Tiež je dôležité myslieť na to, že drobné motívy pôsobia z väčšej vzdialenosti ako jednofarebná plocha.

Berte do úvahy osvetlenie a veľkosť miestnosti. Častou chybou býva, že sa rozhodnete pre vzor príliš ozdobný alebo tmavý. Izba je potom málo svetlá a pôsobí preplácane.

Keď ste si není istí správnou voľbou, uprednostnite vzor so svetlým až bielym pozadím a vo farbách, ktoré jemne kontrastujú alebo sa dopĺňajú s ostatným farebným ladením miestnosti.

Nápadité kvety či drobné motívy

Oboje je možné. Kvetinové vzory sú zastúpené pestrou škálou motívov a môžete nimi dotvárať ako interiéry moderné, tak miestnosti zariadené v tradičnom štýle. Proste prírodné motívy a kvety zvlášť sú stálicami na textíliách. Dokonca sa zdá, že ich obľuba skôr stúpa.

Môžete ich použiť na závesoch či vankúšoch vo vidieckej kuchyni. Ale kvetinových vzorov sa nemusíte báť ani v spojení s modernými doplnkami, ktoré sú napríklad z nerezu či plastu.

S kvetmi na tapetách zaobchádzajte opatrne 

Častou voľbou, ak chcete vniesť do interiéru trochu romantiky v podobe nevädnúci kvetín, bývajú tapety. Ale práve na tapetách musíte s týmto vzorom zaobchádzať extrémne opatrne. Keď potrebujete zvýrazniť jednu stenu, sú ideálne veľké kvety. Môžete ich použiť v rôznej výške, či už na spodnej polovici steny alebo až takmer k stropu. Pokiaľ ale máte kvetinové závesy alebo koberce, radšej sa podobnému dekoru na tapetách vyhnite.

Páčil sa Vám článok?
reklama: