Lacné nočné stolíky taktiež urobia parádu

2. marca 2018
Lacné nočné stolíky

Posteľ je dominantou spálne, skrine rovnako tvoria jej neoddeliteľnú súčasť. Akú úlohu zohrávajú nočné stolíky? Pre niekoho nepostrádateľní odkladací pomocníci, pre iného len akýsi spálňový doplnok. V oboch prípadoch je dobré vsadiť na zaujímavý a atraktívny dizajn. Dokonca nemusí stáť ani veľa peňazí. Výhodou je, že do ich funkcie môžete postaviť i ďalšie druhy nábytku či špecifické typy predmetov. 

Nielen knihomoli ocenia ich prítomnosť. Nočná lampa, jemná dekorácia, pohár vody, okuliare či mobil, adepti, ktorí sa hlásia taktiež o svoje miesto v spálni. I lacné nočné stolíky poslúžia na tento účel. Skúste si ich vyrobiť sami. Buď siahnete po cenovo výhodných tuctových kúskoch, ktoré si pretvoríte do originálnej podoby alebo urobíte malý experiment s vašou šikovnosťou. Čím sa inšpirovať?

Peň ako alternatíva nočných stolíkov (zdroj: pinterest.com)

Recyklujte a renovujte, lacné nočné stolíky sa premenia na hodnotný nábytok

Rustikálna alebo vintage stolička je nepochybne originálna alternatíva. S vhodnou povrchovou úpravou a náterom bude oku lahodiacou odkladacou plochou. Dôležité je, aby časť pôvodne určená na sedenie bola rovná a neznižovala praktickosť, ktorú chceme docieliť. Podobne sa dajú použiť i taburetky. Bazár je často zdrojom kvalitných vecí, ktorým prospeje kreatívnosť a šikovné ruky.

Ak máte radi veci dýchajúce minulosťou, ako náhrada nočných stolíkov sa ponúka i komoda či konzolový stolík.Vyššie aj nižšie varianty, zásuvkové alebo bez úložných priestorov, zvážte i to, ako a či vôbec potrebujete rozšíriť miesto na odkladanie. Polička taktiež splní svoj účel. Moderná samonosná doska z masívu či laminátu bude nenápadným no funkčným doplnkom. Tak čo, nahradíte nábytok nábytkom?

Lacné nočné stolíky – siahnite po predmetoch s pôvodne iným určením

Malému drevenému rebríku postačí pridať na stupnice dosky a získate tak i miesto navyše, napríklad pre knihy, hodiny alebo rôzne dekorácie. Je však pravdou, že s ich množstvom to v spálni netreba preháňať. Široká latka zvýrazňujúca krásnu štruktúru dreva visiaca na lanách zo stropu? Debnička s nožičkami? Vyžeňte nudu z interiéru! Ani stojan pôvodne určený na kvety či peň zo stromu vás nenechá chladnými.

Nepotrebujete minúť veľké peniaze, aby ste docielili spokojnosť. Nie vždy je nutná kutilská zručnosť, aby lacné nočné stolíky nestelesňovali tento prívlastok. Dôležité je najmä to, aby vám vyhovovali rozmerovo. Nech už si vyberiete z akýchkoľvek kreatívnych nápadov, dbajte na to, aby sa vám v spálni dobre zaspávalo. Ak totiž nebudú harmonizovať s jej zariadením, negatívny vplyv na váš pokojný spánok je pravdepodobný.

Lacné nočné stolíky využijú i debničky (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Vyberáme nočný stolík do spálne
Aké nočné stolíky sú najpopulárnejšie? Biele!
Čelo postele ako dominanta spálne
Lacné spálne nemusia vyzerať tuctovo

Lacné nočné stolíky inšpirácie

Aj stoličky sa môžu stať ich náhradou (zdroj: pinterest.com)

Pokojne ich zaveste do stropu (zdroj: pinterest.com)

Ani podoba rebríka im nie je cudzia (zdroj: pinterest.com)

Čo tak umiestniť vedľa postele schodíky? (zdroj: pinterest.com)

Truhlica, kufre aj prútené koše majú zrazu inú funkciu (zdroj: pinterest.com)

Aj servírovacie stolíky si nájdu v spálni uplatnenie (zdroj: pinterest.com)

Nepochybne zaujímavé nápady (zdroj: pinterest.com)

Nahraďte ich poličkami (zdroj: pinterest.com)

V jednoduchosti je krása (zdroj: pinterest.com)

Ktorý variant by ste brali? (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?