Lacné spálne nemusia vyzerať tuctovo

15. novembra 2017
Lacné spálne

Lacné spálne tvoria nábytkové zostavy pozostávajúce z niekoľkých komponentov. Aj v prípade lákavej ceny môžu niesť vlastnosti elegancie, atraktívnosti, modernosti či tradičnosti. Cenová dostupnosť totiž nemusí nutne znamenať nekvalitné prevedenie, aj keď je pravdou, že tvrdé drevo asi budete hľadať márne… 

Ak nechcete vsadiť na hotové komplety, pokojne sa pustite do vlastného “namiešania” zariadenia. Ani v takejto verzii lacné spálne nemusia vyznievať nezaujímavo. Práve naopak, možnosťou spojenia samostatných druhov nábytku docielite originálnosť a prispôsobíte si interiér podľa vašich požiadaviek a vkusu.

Privítajte v spálni zelenú (zdroj: pinterest.com)

Lacné skrine do spálne taktiež spĺňajú praktickosť

V spálni viac ako kdekoľvek inde v interiéri záleží na tom, aby miestnosť nebola zbytočne preplnená nábytkom a nepôsobila stiesnene. Samozrejme, množstvo oblečenia si pýta úložné priestory a praktické uskladnenie. Na to však vo väčšine prípadov postačí šatníková skriňa a zásuvková komoda, vhodná napríklad na uloženie spodnej bielizne.

Lacné komody a skrine do spálne však môžu splniť svoj účel. Nejedná sa totiž o vlhké prostredie kúpeľne ani o uskladňovanie vecí s vysokou hmotnosťou. Prehľad a poriadok v ošatení tak nebude náročnou záležitosťou. Aj veľké obchodné reťazce nábytku či eshopy totiž ponúkajú rôznorodé možnosti vnútorného usporiadania políc, vešiakových tyčí či organizérov.

Ponúknu lacné spálne zostavy s kvalitnou posteľou?

Súčasťou sektorovej spálne sú komplety, ktoré najbežnejšie tvorí skriňa, posteľ, nočné stolíky, prípadne komoda. Všetky nábytkové komponenty vás môžu zaujať výnimočným dizajnom alebo elegantným tradičným prevedením aj v prípade nižšej ceny. Nad výberom postele sa však oplatí zbystriť…

Lacné postele pravdepodobne nebudú odrazom vašej spokojnosti, aj keď spočiatku sa môže zdať, že áno. Proces zdravého a pokojného spánku však bude v konečnom dôsledku krátkodobý, aj keď cena lichotivá. Pri výbere spálňových zostáv sa podrobnejšie informujte o materiálovom prevedení a príslušenstve lôžka.

Vyššie výdavky spojené s kúpou kvalitnej postele a matraca sú totiž v tomto prípade očakávanou realitou (aspoň by mali byť). Tento raz sa vsadiť na dlhú životnosť a spoľahlivosť jednoznačne oplatí. V opačnom prípade očakávajte vŕzganie a narušenú stabilitu.

Lacné nočné stolíky, ktoré urobia parádu (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Meníte nábytok? Spálňa môže ožiť!
Aké postele vybrať do spálne – naše tipy
Romantická spálňa – inšpirácie pre vás
Vyberáme nočný stolík do spálne

Lacné spálne inšpirácie

Tapeta dodá spálni charakter (zdroj: pinterest.com)

So správne zvolenými doplnkami spálňa nebude pôsobiť lacno. Čo poviete na tyrkysovú? (zdroj: pinterest.com)

Ani ladenie tón v tóne nevyzerá zle (zdroj: pinterest.com)

Lacné, ale netradičné a zaujímavé spálne (zdroj: pinterest.com)

Lacné spálne budú pôsobiť atraktívne s tou správnou “maľovkou” (zdroj: pinterest.com)

Textil, doplnky či obliečky urobia veľa… (zdroj: pinterest.com)

Lacné spálne myslia na rôzne alternatívy, napríklad čela postele (zdroj: pinterest.com)

Čo nad hlavu? (zdroj: pinterest.com)

Hlavne sa držať štýlu… (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?