Leňošky sú ideálnym druhom nábytku na odpočinok a relax

15. decembra 2020
Leňoška do obývačky
zdroj: gettyimages.com

Jednoduché tvary, no prepracovaný dizajn a materiálové spracovanie. Také sú leňošky. Ideálne na poobedňajšiu siestu, relax pri počúvaní hudby či úľavu pre unavené telo. Nejde však len o praktickosť, ale tiež o zaujímavé a elegantné doplnkové sedenie.

Leňošky do obývačky

Ležadlá v obývačke? Prečo nie! Veď obývačka je okrem spoločenského diania tiež miestnosťou určenou na odpočívanie. To zaistí práve predĺžený tvar leňošiek určený na vyloženie nôh. Ani posteľ, ani kreslo, no aj tak miesto, ktoré vytvára pohodlie v pravom slova zmysle. V ponuke nájdete tiež typ leňošiek, ktoré sú určené aj do rohu miestnosti, a to vďaka bočnému aj zadnému “čelu”.

Výber “sedoležania” nemusíte nutne podriaďovať zariadeniu interiéru. Pokojne môžete vytvoriť farebný akcent a postarať sa tak o dramatický prvok nábytku, na ktorý každý upriami svoj zrak. Čo sa týka samotného štýlu, tu veľmi netreba experimentovať a radšej zvoliť leňošku, ktorá nespôsobí rozladenie celkového vzhľadu obývačky.

Pozrite si tieto nádherné leňošky:

Leňoška, hnedá látka, TAMIA Leňoška, hnedá látka, TAMIA
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Relaxačné ležadlo Laguna, červená ekokoža Relaxačné ležadlo Laguna, červená ekokoža
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Relaxačné ležadlo LONDON Relaxačné ležadlo LONDON
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Relaxačné ležadlo Laguna, biela ekokoža Relaxačné ležadlo Laguna, biela ekokoža
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Relaxačné lehátko Yankee, krémová ekokoža Relaxačné lehátko Yankee, krémová ekokoža
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

Luxusné leňošky

Luxus sa spája s netradičnými dizajnovými kúskami, drahými materiálmi a nadštandardným komfortom. Ak ste sa rozhodli pri kúpe leňošky zainvestovať, siahnite po špeciálnych ležadlách s mäkkom opierkou hlavy, dokonalým tvarom a koženým prevedením. Na chvíľu tak zabudnete na všetky starosti všedných dní.

Leňošky už v minulosti patrili medzi luxusné kusy nábytku. Zdobili príbytky bohatých ľudí, v obľube ich mali už počas dávnych dôb starovekého Egypta. V súčasnosti je taktiež tento elegantný druh nábytku finančne dostupnejším skôr “pre náročnejších”, pretože sa jeho cena bežne pohybuje v rozmedzí ceny pohoviek a sedačiek.

Aj keď sú primárne určené na odpočinok s vyloženými nohami, hodia sa aj do komerčných miestností, akými sú napríklad kaviarne, kaderníctva a kozmetické salóny. Sú totiž dizajnovým prvkom zariadenia, ktorý oživuje priestor a svojím dizajnom ho robí jedinečným. Lacné leňošky nájdete napríklad v predajniach Asko, Ikea a pod., no taktiež v eshopoch a našom katalógu produktov.

Aký materiál zvoliť?

Keďže leňošky slúžia na odpočinok, pravidelné ležanie si vyžaduje kvalitné materiály, ktoré sú odolné a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Ideálnym materiálom je preto koža či špeciálne poťahové látky, napríklad s teflónovou úpravou, ktoré sú nenáročné na údržbu.

Lacnejšou a obľúbenou alternatívou kože sú leňošky z ekokokože, ktoré taktiež stačí pretrieť vlhkou handričkou, no s ich trvácnosťou to nie je vždy ružové. Všetko však záleží od hrúbky a kvality ekokože, v kvalitnom prevedení vám vydrží aj niekoľko rokov.

Leňošky majú jednoduchý, no moderný dizajn. Ich konštrukcia je pevná, väčšinou kovová, s čalúnenou časťou na opretie či ležanie. Tá môže byť v neutrálnych farbách, no tiež v pastelových odtieňoch a v prevedení vzorov. Väčšinou však ľudia siahajú po univerzálnych farbách, ktoré sa hodia do akéhokoľvek interiéru obývačky či spálne.

Pozrite si aj tieto krásne leňošky:

Ružová leňoška Actona Slinky Ružová leňoška Actona Slinky
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Krémovobiela leňoška s čiernym lemovaním Stella Cadente Maison Atalaia, pravá strana Krémovobiela leňoška s čiernym lemovaním Stella Cadente Maison Atalaia, pravá strana
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Modrá leňoška Relax, ľavý roh Modrá leňoška Relax, ľavý roh
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Modrá leňoška Vivonita Nellie Modrá leňoška Vivonita Nellie
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Relaxačné ležadlo Laguna, čierna ekokoža Relaxačné ležadlo Laguna, čierna ekokoža
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

Záhradné leňošky

Leňošky nie sú určené iba do interiéru. Aj v exteriéri si nájdu svoje uplatnenie, a to najmä na terase, krytom balkóne či v záhrade. Čo sa týka použitia materiálu, je nutné zvoliť tie druhy, ktoré sú odolnejšie voči poveternostným vplyvom a slnečnému žiareniu. Práve ľahká hliníková konštrukcia potiahnutá ratanovým výpletom je obľúbeným variantom.

Tvarovo rafinovaný nábytok poskytne oporu celému telu aj vonku. Pokojne si môžete horúce letné večery vychutnať aj v tomto špeciálnom “kresle”. Komfortný nábytok v podobe leňošiek sa postará o zútulnenie interiéru aj exteriéru, pričom ho môžete využiť na odpočinok, ale tiež na prácu (dostupné sú totiž aj varianty na rôzne nastavenie polohy).

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky