Lesklý nábytok presvetlí a zväčší interiér

13. júna 2016
Lesklý nábytok presvetlí a zväčší interiér

Najlacnejším variantom sú fólie vo vysokom lesku. V kombinácii s MDF doskou máte nábytok v efektnom dizajne a pritom v potrebnej kvalite. Fólia vo vysokom lesku má vysokú hĺbku lesku a je odolná voči teplote až do 70 ° C a zvládne až 80% vlhkosť. V ponuke je široké spektrum farebných odtieňov, z ktorých si ten svoj nájdu aj tí vyberaví zákazníci.

01 bettemodules glossy 01.jpg

Akrylát vydrží veľa a dá sa aj opraviť

Akrylátové dvierka patria k vyhľadávaným materiálom. Ide o veľmi robustný a kvalitný typ materiálu, kedy je nosná drevotriesková doska opatrená akrylátovou vrstvou z jednej alebo oboch strán a doplnená ABS hranami. Vyrába sa vo vysokom lesku i matu.

K výhodám patrí stálofarebnosť a tiež vysoká odolnosť proti vlhkosti a účinkom UV žiarenia. Vyznačuje sa okrem iného aj zdravotnou nezávadnosťou a je vhodný pre alergikov či malé deti. Materiál je naviac značne mechanicky odolný. Ak napriek tomu dôjde k poškrabaniu, možno ho ľahko opraviť pomocou špeciálnej opravnej sady.

Striekaný lesk pre bežnú prevádzku

Lakovaný vysoký lesk je v podstate možné využiť v akomkoľvek interiéri, jeho nevýhodou je menšia odolnosť proti  menovanému akrylátu. No kvalita je úplne dostačujúca pre bežne používané interiéry a ani v rodinnej kuchyni sa ho báť nemusíte.

5b0c94ae485d04a1c931d8d2d1f145f4.jpg

Mýtom je, že kvalitu lakovaného povrchu určuje počet vrstiev laku. Ale to nie je pravda. Viac vrstiev laku sa minimálne podpisuje na jeho vyššiu lesklosti alebo odolnosti voči oderu, či poškriabaniu, ovplyvňuje ale hladkosť povrchu. Pokiaľ nie je dielec dokonale hladký, dokáže desať vrstiev laku tento problém zakryť, čo sa prejaví na cene finálneho produktu.

Zrkadlo ako ďalšie okno

Zrkadlá disponujú najvyšším stupňom lesku a vďaka tomu v ňom môžete vidieť presné obrysy vás samotných či rôznych predmetov. Zrkadlá by nemali chýbať v žiadnom interiéri, pretože ho dokážu naozaj presvetliť, zvlášť ak ho umiestnime oproti oknu alebo zdrojmi svetla, vytvorí efekt ďalšieho priehľadu von.

Sklo iba tvrdené

Hneď za zrkadlový povrch sa s vysokou odrazivosťou svetla radí sklo. To tak môže do interiéru vniesť pre neho typický vysoký lesk ako vo svojej čírej podobe, tak i napríklad lakované, farebne tónované.

V interiéri sa používa výhradne sklo tvrdené. Kalené sklo je veľmi odolné a v normálnej prevádzke takmer nerozbitné. Ak by náhodou došlo k cielenému nárazu do rohu skla, výsledkom budú tupouhlé črepy, o ktoré sa nemáte ako porezať. Zaujímavou variantou je tiež Grafosklo – so zataveným vnútorným motívom a špeciálnou bezpečnostnou fóliou. V tomto prípade sa sklo pri prudkom náraze ani nevysype – neostré črepy zostanú zachytené  v bezpečnostnej fólii

Ako by sa mal čistiť lesklý nábytok ?

Bez ohľadu na to, či je váš nábytok lakovaný alebo potiahnutý lesklou fóliou, nemali by ste ho čistiť nasucho.

100428655_160327_1008_21.jpg

  1. Použite vlhkú handričku z mikrovlákna , ktorý namočíte vo vode s niekoľkými kvapkami saponátu alebo tekutého mydla.
  2. Pri umývaní postupujte opatrne a príliš netlačte na povrch nábytku.
  3. Vyhýbajte sa miestam, ktoré nie sú chránené fóliou či lakom (otvory na sklo, úchytky, atď.).
  4. Po umytí vlhkou handričkou povrch utrite do sucha, najlepšie jemnou handričkou z mikrovlákna, ktorý po sebe nezanechá šmuhy a malé nitky.

Nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky (obsahujúce drobné čiastočky, ako prášok či piesok), ktoré by mohli mechanicky poškodiť povrch nábytku.

Vyhnite sa aj čistiacim prostriedkom, ktoré obsahujú vosky, alkohol, riedidlá, oxidačné a bieliace látky. Agresívna chémia by mohla váš nábytok fatálne poškodiť (rozleptať, odfarbiť lak, atď.). Lesklý nábytok je citlivý na teplotu, preto ho nikdy neošetrujte parným čističom.

Páčil sa Vám článok?
reklama: