Luxusný nábytok – spojenie kvality a exkluzívneho dizajnu

16. októbra 2017
Luxusný nábytok – spojenie kvality a exkluzívneho dizajnu

Luxusný nábytok odzrkadľuje vkus modernej doby, ale aj dôb minulých. Spojenie krásy a kvality, renomovaní výrobcovia, exkluzívne prevedenie a nádych elegancie – to je nábytok pre dizajnových gurmánov. Jedinečný vzhľad však má svoju daň. Cena je vysoká, no zmysel pre detail, nadčasovosť a výsledok v podobe umeleckého diela stojí za to… 

Práve prelínanie štýlov a kombinovanie tvarov nábytku zo šľachtických sídiel a moderných trendov vytvára originálny a luxusný nábytok. Aby však posledný zmienený prívlastok naozaj platil, musí mu zodpovedať aj určitá kvalita. Ušľachtilé materiály a precízne spracovanie sa následne môžu postarať o estetický pôžitok.

Stoličky do jedálne v luxusnom ponímaní (zroj:pinterest.com)

Luxusný nábytok pre náročných

Jedinečnosť je jednou z charakteristických vlastností luxusu. Dizajn “šitý na mieru” je presne to, čo mnohí ľudia vyhľadávajú nielen v móde, ale aj v oblasti bývania. Túžia po mimoriadnych kúskoch nábytku, ktoré sa bežne v domácnostiach nenájdu. Spôsobov, ako docieliť originálny interiér je niekoľko.

Jedným z nich môže byť premena starého nábytku. Nejde len o vdýchnutie nového života, ale tiež o spracovanie, použitie materiálov, farieb a fantázie. Ide o to, aby sa celkový vzhľad neskĺzol na úroveň “klasiky”. Táto možnosť je tento raz neprípustná. Taktiež nie je jedno, čoho sa premena týka. Starožitným kúskom dodáte punc výnimočnosti, no niektoré typy nábytku sa aj tak stanú “iba” zaujímavými.

Luxusný nábytok však jeho prívlastok nezískal len tak, pre nič za nič. Nie každý je totiž vhodným kandidátom na prerábanie, rekonštruovanie, experimentovanie. A okrem iného je treba viac ako len zručnosti. Chuť, čas, vhodné materiály a náradie, estetické cítenie… Preto existuje aj iný spôsob pre vytvorenie interiéru, ktorý nie je “cez kopirák” – nábytok pre náročných. Za exkluzivitu sa jednoducho platí a nie málo…

Luxusné pracovné stoly inšpirované francúzskym šľachtickým štýlom (zdroj: pinterest.com)

Exkluzivita v obývačke

Kde inde ho vystaviť na obdiv, ak nie v spoločenskej miestnosti bytu či domu? Luxusný nábytok do obývačky zahŕňa vždy jednotlivé komponenty a typy skriniek, nikdy nie celé steny a zostavy. Ideálnym príkladom sú komody v rôznych veľkostiach a tvaroch, ktoré zastupujú úložné priestory, no najmä dizajn. V tejto miestnosti ich môžete nájsť pokojne niekoľko.

Vysoký štandard ponúkajú luxusné kolekcie nábytku, ktorých sortiment zahŕňa aj kreslá, stoličky či stolíky. Stredobodom pozornosti sa tak môžu stať solitérne kúsky, ktoré však prinesú aj dávku komfortu či praktickosti, napríklad v podobe stolovania. Zrkadlo ako ústredný doplnok obývacej miestnosti môže taktiež vynikať. Luxusný dizajn mu viac ako pristane.

Luxusný nábytok na mieru

Taliansky luxusný nábytok je preslávený dizajnovým spojením kvality a brilantného spracovania materiálov. No aj v našich končinách si ho môžete dopriať. Ak chcete byť ešte originálnejší, nechajte si ho vytvoriť na mieru. Hodí sa do obývačky, jedálne, kúpeľne aj predsiene.

Luxusný nábytok rovná sa luxusné bývanie. Táto rovnica však nemusí vždy platiť. Darmo budete vlastniť exkluzívne kúsky, ak nebudú ladiť aj so zvyšným zariadením. Tento spôsob bývania nie je lacnou záležitosťou a ak vám luxus až tak nevonia, zbytočne sa budete snažiť o vytvorenie príjemnej atmosféry. Nikdy totiž nebudete stopercentne spokojní s výsledkom. V tomto prípade vsaďte radšej na sériovú výrobu, ktorú môžete doplniť netradičnými dekoráciami.

Aj modrá farba na nábytku môže vyzerať exkluzívne (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

🖊 Chodba v dome s nádychom luxusu
🖊 Luxusné taburetky 
🖊 Zrkadlá na stenu – nenápadné aj luxusné

Luxusný nábytok inšpirácie

Luxusný nábytok v podobe francúzskych pohoviek (zdroj: pinterest.com)

Luxusné skrine môžu vyzerať rôzne… (zdroj: pinterest.com)

Kreslá s vysokou opierkou s nádychom luxusu (zdroj: pinterest.com)

Zlaté regály v rôznych štýloch (zdroj: pinterest.com)

Tmavé kuchyne v luxusnom dizajne (zdroj: pinterest.com)

Aj kuchynské linky s leskom sú známkou luxusu (zdroj: pinterest.com)

Luxusný nábytok v čierno-zlatej kombinácii (zdroj: pinterest.com)

Lesk je charakteristickým znakom luxusu (zdroj: pinterest.com)

Luxusný nábytok do kancelárie so štipkou modernosti (zdroj: pinterest.com)

Konzolové stolíky do chodby v luxusnom šate (zdroj: pinterest.com)

Luxusný nábytok z masívu (zdroj: pinterest.com)

Zlatá farby do luxusného interiéru patrí (zdroj: pinterest.com)

Aj moderné biele komody môžu patriť medzi luxusné kolekcie nábytku (zdroj: pinterest.com)

Stoly trikrát inak, no stále luxusne (zdroj: pinterest.com)

Zaostrené na detaily (zdroj: pinterest.com)

Luxus, to sú rôzne druhy materiálu… (zdroj: pinterest.com)

Luxusný nábytok do kúpeľne (zdroj: pinterest.com)

Aj v kúpeľni víťazí zlatá konštrukcia (zdroj: pinterest.com)

Luxusný nábytok rustikálny (zdroj: pinterest.com)

Luxusný nábytok do spálne (zdroj: pinterest.com)

Luxusný nábytok do obývačky (zdroj: pinterest.com)

Zlaté detaily ako doplnok (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre