Maľovanie nieje len estetickou záležitosťou..

14. marca 2016
Maľovanie nieje len estetickou záležitosťou..

Veľa ľudí si myslí, že maľovanie stačí raz za desať či viac rokov.

Maľovanie izieb vidia len ako estetickú stránku, no slúži aj k väčšej čistote domácnosti.

V starej maľbe sa držia baktérie, prach a ďalšie nečistoty.Maľovať by sa tiež malo kvôli plesni, ktorá sa najčastejšie objavuje v kúpeľni.

Painting a room follow these six steps.jpg

Výpary z plesne pôsobia negatívne na naše zdravie. Nepríjemný zápach spôsobuje vznik alergií a astmy, poškodzuje sliznicu dýchycích ciest, dráždi oči i pokožku a môže viesť k závažným ochoreniam.

Maľujte pravidelne

Z vyššie uvedených dôvodov je samozrejmosťou vymaľovať byt, do ktorého sa budete sťahovať. Potom by ste ho mali maľovať pravidelne každých päť rokov. Ak ale máte malé deti alebo domáceho maznáčika, mali by ste maľovať byt každé dva roky. Preto aj v izbách, kde sa viac práši, by ste mali maľovať častejšie ako raz za päť rokov, napríklad kuchyňu, chodbu či detskú izbu.

Pri moderných vinylových farbách nie je potrebné sa obávať, že budete musieť často škriabať. Nanášajú sa na steny vo veľmi tenkej vrstve.

Ak sa pripravujete na nového potomka, mal by prísť do čistého prostredia. Dnes už sa dajú kúpiť špecializované farby odolné baktériám a plesniam, ktoré sa používajú aj na maľovanie v nemocniciach. Ale nenechávajte úpravu interiéru na poslednú chvíľu, pre bábätko je vhodnejšie už od farieb poriadne vyvetraný priestor.

Zmena je život

Okrem hygienických dôvodov vám maľovanie bytu oživí farby stien a vy tak budete mať dobrý pocit zo skoro nového bývania.

Colors of paint to use for rooms with no windows .jpg

Psychológovia tvrdia, že nové farby pomáhajú, aby sme sa doma cítili príjemne a spokojne. Farby ovplyvňujú naše vnímanie, pocity a reakcie. To znamená že keď chcete jeden rok oranžovú na druhý rok už budete chcieť napríklad modrú ..

Páčil sa Vám článok?
reklama: