Máme pre vás zaujímavé tipy, čo so starou paletou

8. novembra 2012
Máme pre vás zaujímavé tipy, čo so starou paletou

Ako využiť nepotrebnú paletu? Ak ste trochu šikovný a máte dobrú predstavivosť, tak dozaista príde na to, ako šikovne a lacno zariadiť byt.Ako využiť nepotrebnú paletu? Kým si kúpite nový nábytok, ponúkame vám pár riešení z paliet a debničiek. Ak ste trochu šikovný a máte dobrú predstavivosť, tak dozaista príde na to, ako šikovne a lacno zariadiť byt.

Jeden tip od nás

Zo zvyšnej palety sme spravili stôl do záhrady. Škáry v debničke sme vyplnili zvyšnými parketami, ktoré nám zostali z rekonštrukcie izby. Následne sme zhromaždili staré či nepotrebné kachličky. Čím farebnejšiu paletu zoženiete, tým viac ornamentov dokážete vytvoriť. Polámali sme ich a vytvorilo mozaiku, ktorú sme postupne prilepili lepidlom na kachličky. Následne, po vyschnutí, sme celú plochu mozaiky pretreli „špárovacou“ hmotou a na záver aj vode odolným lakom.

Namiesto kachličiek môžete použiť aj zvyšky farebného skla. Celú paletu potom pretrite farbou, ktorá bude ladiť s priestorom kde bude umiestená. 

Ak si trúfate, tak môže celý stôl ešte zdokonaliť tým, že použije špárovaciu hmotu silno červenej farby pričom na stôl umiestnite matné sklo. Dosiahnete tým, že kontúry a farebné kachličky dajú zvláštny a neopakovateľný efekt. Budete vidieť tajomné kontúry. 

Výsledok vás určite poteší a na svoju originálnu prácu budete právom hrdí.

Páčil sa Vám článok?
reklama: