Manželské postele s efektívnym úložným priestorom

14. júna 2018
moderná manželská posteľ

Manželské postele tvoria neoddeliteľnú súčasť každej spálne. Vytvárajú miesto pre oddych, relaxáciu, obnovu tela aj duše. Ak nám dokážu ešte aj ušetriť priestor v skrini, sú doslova malým splneným snom.

Každá manželská posteľ by mala byť nie len pekná, moderná a pohodlná, ale môže byť zároveň aj praktickým kusom nábytku, poskytujúcim na prvý pohľad skrytý, no zároveň veľmi efektívny úložný priestor. V poslednom období sa dostáva čoraz viac do popredia tzv. nábytkový minimalizmus. Ľudia už netúžia po izbách preplnených skriňami a poličkami, len aby mali dostatok úložného priestoru. Pri zariaďovaní bytov či domov uprednostňujeme moderný nábytok, ktorého rafinované prevedenie poskytuje možnosti pre využitie aj v oblasti úložného priestoru.

aj v jednoduchosti je krása (zdroj: pinterest.com)

Moderné a originálne manželské postele

Manželská posteľ sa stáva akousi dominantou spálne. Pri jej výbere teda logicky zohľadňujeme viacero faktorov naraz. Kvalitu spracovania, celkový vzhľad a veľkosť, moderné prevedenie, a samozrejme aj ponúkaný úložný priestor. Zapojenosť úložného priestoru je naozaj široká. Môžeme si vybrať postele s menšími zásuvkami, či väčšími vysúvacími boxami, postele, pri ktorých sa objaví úložný priestor až po zodvihnutí vrchnej časti, alebo si zvoliť kombináciu spomenutých typov. V niektorých prípadoch nachádzame úložný priestor v prednej časti manželskej postele, slúžiaci ako miesto pre knihy, fotografie a iné dekoratívne predmety, ktoré našu spálňu krásne zútulnia.

Okrem vzhľadu, farby a moderného prevedenia je však veľmi dôležitá aj miera pohodlia, oddychu a kvalita spánku, ktorú nám majú postele zabezpečiť. V tomto prípade je veľmi dôležitý výber matraca. Pri kúpe manželskej postele s úložným priestorom vieme vyriešiť tri problémy naraz. Kupujeme kvalitnú a modernú posteľ, ušetríme priestor v spálni a zároveň kúpime posteľ s matracom, ktorý je, vo väčšine prípadov, ich súčasťou

Ak nájdeme posteľ v zodpovedajúcej kvalite, vyhovujúcej cene a s požadovaným úložným priestorom, dostanú sa do našej pozornosti síce nemenej dôležité, no väčšinou až druhoradé faktory, akými sú farba, materiál a dizajnové prevedenie. Aj v týchto oblastiach je však ponuka naozaj bohatá a uspokojí aj toho najnáročnejšieho zákazníka.

Vo výbere farby nie sme skutočne ničím obmedzovaní a manželskú posteľ ľahko prispôsobíme k farebnému ladeniu celého interiéru spálne. V oblasti materiálov sú preferované čalúnené alebo drevené manželské postele, postele z masívu, prípadne sa vyskytuje kombinácia s kovom. Práve výrazné kovové zdobenie, nachádzajúce sa v prednej alebo zadnej časti manželskej postele, vytvára romantický dojem, či pocit návratu do minulosti v štýle vintage. Nech si však zvolíte akúkoľvek formu prevedenia, bude ju charakterizovať modernosť, nápaditosť a kreativita.

dôraz na farebné dekorácie (zdroj: pinterest.com)

Malé šikovné zásuvky alebo veľké odkladacie boxy?

Ak sa rozhodneme kúpiť manželskú posteľ s úložným priestorom, je dobré si vopred premyslieť, aký typ úložného priestoru by nám najlepšie vyhovoval a koľko úložného priestoru budeme potrebovať.Podobné otázky si kladú aj výrobcovia a predávajúci, prispôsobujúc sa následne trendom a požiadavkám potenciálneho zákazníka.

Pri manželských posteliach sa najčastejšie stretávame s dvomi typmi, resp. podobami, úložného priestoru. Prvým typom sú tzv. malé, menšie, zásuvky situované po oboch stranách postele. V takomto prípade nejde o uskladnenie veľkých predmetov, ale skôr o uschovanie milých malých drobností, ako sú knihy, fotografie, drobné oblečenie, prípadne šperky, dôležité písomnosti, doklady a podobne.Takýchto menších zásuviek je v rámci postele viac a máte v nich, ako sa zvykne hovoriť, veci po ruke. Dobre a ľahko sa vysúvajú, pomáhajú veci triediť a pritom aj starostlivo uschovať.Tento typ úložného priestoru sa zvykne kombinovať s malými predelmi a poličkami v prednej časti manželskej postele. Tu však ide výlučne o dekoratívne využitie.

Druhým typom  sú boxy. V tomto prípade máme na zreteli veľkú plochu úložného priestoru, nachádzajúcu sa v spodnej časti  postele, ktorú buď vysunieme, alebo ju otvoríme zodvihnutím vrchnej časti. Možnosti využitia sú však omnoho širšie, než pri zásuvkách. Do takýchto boxov vieme odložiť periny, sezónne oblečenie a obuv, lyžiarsku alebo inú športovú výstroj, jednoducho veci náročné na priestor a starostlivosť.

Inšpirujte sa

drevená klasika (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať

? Aké postele vybrať do spálne – naše tipy
? Komplexný návod ako vybrať posteľ
? Postele z masívu – manželské, poschodové či jednolôžkové?
? Postele na mieru – skutočne nájdete akúkoľvek?

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky