Ako mať čo najdlhšie zdravé zuby

12. októbra 2016
Ako mať čo najdlhšie zdravé zuby

 Ako mať čo najdlhšie zdravé zuby? Skúste tieto triky pre zdravé a krásne zuby

2b7bfe0fef89421915a22abc4dfbfbc7.jpg

Pozor na sladké

Cukor je nepriateľ číslo jeden. Ak milujete čokoládu a presladené cukríky, po každom maškrtení si choďte vyčistiť zuby alebo si aspoň vypláchnite ústa ústnou vodou, prípadne žujte žuvačku, ktorá je ale úplne bez cukru.

Ca5bf9061524f7bf85fa4a30bd9342d7.jpg

Nevynechávajte zubnú niť

Zvyšky jedla sa usadzujú nielen na zuboch, ale aj medzi nimi a to aj v prípade, že máte zuby krásne zrovnané vedľa seba bez jedinej medzierky. Nezabúdajte teda na zubnú niť. Keď ju použijete po každom jedle, urobíte najlepšie, ale pre začiatok postačí, keď ju použijete pri večernom čistení zubov.

Stiahnut.jpg

Žujte listy špenátu

Žuvanie čerstvých listov špenátu údajne posilňuje zuby a zbavuje ich zubného plaku. Špenát navyše nie je zdravý len pre zuby, ale celkovo pre náš organizmus. Skúste ho aj vy.

Jedzte ryby a orechy

Ak chcete mať zdravý chrup, musíte mať dostatok fluóru a najbohatším zdrojom fluóru sú práve ryby, orechy, ale napríklad aj kakao, obilniny alebo kravské mlieko.

Strong teeth.jpg

Nezabudnite na ústnu vodu

Pre zdravé zuby majte doma ústnu vodu, ktorú použite vždy, keď máte ten známy a nepríjemný pocit v ústach. Voda zničí všetky nečistoty a baktérie, ktoré spôsobujú zubný kaz.

Páčil sa Vám článok?
reklama: