Meníte nábytok? Spálňa môže zrazu ožiť

6. novembra 2017
Nábytok spálňa

Ak meníte nábytok, spálňa možno uvíta zmenu zvyšného zariadenia. Predsa len, na kvalitný spánok vplývajú aj iné faktory ako samotná posteľ a jej matrac. Miestnosť ožije tiež vďaka obliečkam a rôznym textíliám, aj tapeta a vhodné osvetlenie urobia divy. Kusový koberec zase ochráni nohy pred raňajšou studenou podlahou. 

Zvážte skôr dizajnovo nenáročný nábytok, spálňa totiž nie je priestorom vhodným na štýlové a “bláznivé” experimentovanie. Jednoduchosť a vzdušnosť sa počíta, avšak nočné stolíky môžu byť výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo.

Nočné stolíky, vďaka ktorým spálňa ožije (zdroj: pinterest.com)

Harmónia a pokojná atmosféra je prvoradá

Spálni pokojne doprajte viac prirodzeného svetla, no nezabúdajte ani na praktické tienenie v podobe závesov alebo obľúbených látkových roliet. Aj keď je pravdou, že tmavé spálne môžu vyznievať atraktívne, všeobecne platí, že ľudia takéto zladenie vnímajú skôr “negatívne”. Nejde ani tak o to, ako sa vám konkrétny interiér páči, ale skôr o to, ako na vás a váš spánok v konečnom dôsledku vplýva.

Vysoké čelo postele pôsobí romanticky a je vyhľadávané v drevenom aj čalúnenom variante. Prisunuté k stene zároveň chráni od chladných múrov. Tie môžete vyzdobiť tapetou s menej nápadnými alebo výraznejšími vzormi či motívmi. Platí však, že na krikľavosti farieb by ste mali v spálni ubrať.

Aj obrazy či motivačné citáty môžu byť ozdobou steny nad posteľou. Drobný nábytok spálňa uvíta, no policiam sa na tomto mieste odporúčame radšej vyhnúť. Nielen z hľadiska Feng Šuej, ale tiež kvôli bezpečnosti a obmedzeniu dekorácií, ktoré v spálni nemajú až také výrazné miesto.

Zmenený nábytok – spálňa pred a po

Nevyhadzujte starý nábytok, spálňa ešte môže niektoré jeho komponenty zužitkovať. V zmenenej farebnej, či dokonca tvarovej podobe pretvorí charakter interiéru a spolu s ďalším novým zariadením podčiarkne celkový dizajn. Nie vždy treba výrazné zásahy na vylepšenie interiéru.

Iné rozmiestnenie a organizácia nábytku, vymenený bytový textil a spálňové doplnky, nočné stolíky preberajúce dizajnovú funkciu na čele s praktickosťou štýlového osvetlenia – aj to je iný pohľad na “rovnakú” miestnosť. Ani v “nudnej” izbe sa nemusíte vyspať do ružova, no v prípade pokojného spánku radšej dbajte na decentnosť…

Zariadenie spálne pred a po (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

🖊 Lacné spálne nemusia vyzerať tuctovo
🖊 Postele z masívu sú zaručenou kvalitou
🖊 Biele nočné stolíky pristanú všetkým spálňam
🖊 Ktoré sú ideálne farby do spálne?

Nábytok spálňa inšpirácie

Zariadenie spálne pred a po (zdroj: pinterest.com)

Ak meníte zariadenie spálne, zvážte aj obklad na stenu (zdroj: pinterest.com)

Interiér zútulnia aj “nenápadné” tapety (zdroj: pinterest.com)

Dobový nábytok a spálňa s nádychom luxusu (zdroj: pinterest.com)

Moderný interiér spálne s čalúnenou posteľou (zdroj: pinterest.com)

Aké farby v spálni preferujete? (zdroj: pinterest.com)

Zásuvková komoda je praktickým druhom nábytku v spálni (zdroj: pinterest.com)

Nábytok spálne na mieru (zdroj: pinterest.com)

Šatníkový nábytok spálňa vyžaduje (zdroj: pinterest.com)

Aj závesy a koberec dodajú interiéru spálne charakter (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre