Moderná detská izba: inšpirácie pre každého

26. júla 2017
Moderná detská izba

Inšpirujte sa rôznym materiálovým prevedením zariadenia, ako aj farebného prevedenia. Moderná detská izba uvíta sektorový nábytok, no výbornou voľbou v prípade tohto štýlu bude aj vyskladanie z jednotlivých komponentov nábytku, ktoré sú v ponuke aj samostatne. Jej priestor sa oplatí obohatiť originálnymi úložnými boxmi, dizajnovými policami, ale tiež tapetami či nálepkami na stenu.

Detské izby ponúkajú miesto aj pre rôzne farby a maľovky, tapety či “tabuľové steny” (zdroj: pinterest.com)  

Moderná detská izba pre dievčatá aj chlapcov

Okrem dizajnu, ktorý bude v ideálnom prípade dostačujúci aj pre študentskú izbu, je základom praktickosť. Malé deti potrebujú úložné priestory najmä na hračky, zatiaľ čo väčšie zase na školské potreby a čoraz viac hromadiace sa oblečenie. Nadčasový vzhľad nie je typický pre zariadenie detských izieb, no ak sa bavíme o vyslovene modernom štýle, za zváženie stojí aj nábytok, ktorý možno nie je špecificky určený do kategórie detského nábytku.

Príjemné miesto, ktoré nepôsobí stiesneným dojmom – to by mala byť jedna zo základných charakteristík detskej izby. Hrajte sa s farbami, no skôr na detailoch a len niektorých častiach nábytku. V ideálnom prípade je ich použitie vhodné najmä na doplnkoch a drobnom nábytku akým sú police, taburety a sedacie vaky. Aj úchytky znesú pastelové farby, rovnako ako dizajnové svietidlá a koberec.

Úložné priestory môžu mať dočasný aj nadčasový charakter (zdroj: pinterest.com)

Ak stavíte na kombináciu farieb v takomto spracovaní, nábytok môžete pokojne ponechať v bielej farbe alebo v šedých odtieňoch či imitáciách dreva. Takýto typ nábytku navyše poslúži nielen do detskej izby, ale tiež ako zariadenie tej študentskej. Stačí pozmeniť iba doplnky a malé detaily, ktoré často dotvárajú interiér. Takáto verzia vás vyjde drahšie iba v počiatočnej investícii, no v konečnom dôsledku ušetríte. Nebudete totiž musieť kupovať novú izbu pre dospievajúce dieťa a rozmýšľať, ako sa zbaviť tej starej. Pozrite si tiež zaujímavé inšpirácie študentských izieb.

Nábytok z bazáru?

Áno, aj moderná izba “z druhej ruky” môže vyzerať štýlovo. Stačí mať aspoň malé estetické cítenie, vhodnú inšpiráciu a chuť do práce. Keď si predstavíte typické plechové šatňové skrine či skrinky, určite by vás nenapadlo, že by ste si ich zobrali domov, ba dokonca do izby vášho dieťaťa. O tom, že po premene vyzerajú skvelo sa môžete presvedčiť aj sami. stačí len pár úprav a náterov a nový moderný nábytok do detskej izby je na svete. Navyše ide o jedinečný štýl a originálny dizajn.

Plechové skrine našli uplatnenie aj v moderných detských a študentských izbách (zdroj: pinterest.com)

Ak sa snažíte ušetriť každý cent, štýlové úložné boxy si môžete taktiež vytvoriť sami. Rovnako tak aj príležitostné malé sedenie v podobe taburetiek. Väčšinu materiálu zoženiete aj doma alebo za lacný peniaz v obchode či prostredníctvom bazárov. Už stačí iba kúpiť tematický poťah či látku a netradičný kus nábytku môže zdobiť detskú izbu. Kto je šikovný kutil, zmajstruje aj moderné police, ktoré sú v niektorých predajniach až zbytočne drahý špás.

Moderná detská izba

Aj priestor na hračky môže vyzerať originálne (zdroj: pinterest.com)

Zaujímavé riešenia detských postelí (zdroj: pinterest.com)

Aj čierno-biela kombinácia farieb je v detskej izbe vítaná. So žltými doplnkami vyzerá super (zdroj: pinterest.com)

Modrá detská izba je overenou farebnou klasikou pre chlapcov (zdroj: pinterest.com)

Moderná detská izba pre dievčatá (zdroj: pinterest.com)

Zariadenie dievčenskej detskej izby v obľúbenej šedo-ružovej kombinácii (zdroj: pinterest.com)  

Doplnky v detskej izbe sa taktiež podieľajú na celkovom dizajne (zdroj: pinterest.com)

Moderné detské izby v rôznom štýle (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky