K

Moderné konferenčné stolíky

28. februára 2018
Moderné konferenčné stolíky

Netreba zabúdať, že obývačka je i spoločenským priestorom, kde vítate vašich hostí. Niektoré typy sedacích súprav svojím dizajnom doslova nabádajú, aby ste sa v nich pohodlne usadili. I moderné konferenčné stolíky v závislosti od veľkosti, tvaru a materiálu ponúkajú odkladaciu plochu na jedlo či nápoje pre návštevy. Funkčnosť a estetickosť sa navzájom nevylučujú. 

Moderné konferenčné stolíky, a nielen tie, sú vhodným adeptom aj na umiestnenie dekorácie, napríklad kvetov, svietnikov, lampášov a podobne, na odloženie časopisov, knihy a mnohým často slúžia ako alternatíva taburetky na vyloženie nôh. Vyberajte tak, aby ste dosiahli prirodzenú ergonómiu (výška stolíka rovná sa výške kolien v sede) a pohodlný prístup k pohovke.

Moderné konferenčné stolíky (zdroj: pinterest.com)

Moderné konferenčné stolíky – materiálová a tvarová variabilnosť

Stolík do obývačky nemusí pozostávať iba z rovného povrchu či jedného kusu materiálu. Ak máte radi extravaganciu, siahnite po výškovo členitých modeloch. Zaujímavé sú i typy, ktoré nie sú štandardne sa rozťahujúcimi konferenčnými stolíkmi, ale tvoria dva alebo tri rovnaké kusy nábytku, odlišujúce sa iba veľkosťou. Zvyčajne sú stohovateľné, a tak v prípade potreby získate dostatok prechodového miesta v okolí sedenia.

Do moderného interiéru sa hodí masív, lamino, kov i sklo. Pre zachovanie jednoduchosti štýlu sa vyhnite stolíkom, ktoré spájajú viac ako dva druhy materiálov v jednom. Stále trenové sú celosklenené konferenčné stolíky, drevo si taktiež stále drží obľúbenosť. Laminát je vyhľadávaný najmä kvôli cenovej dostupnosti a pomerne hodnovernej imitácii dreva, no kvalitovo nie vždy spĺňa nároky zákazníkov.

Ako kombinovať moderné konferenčné stolíky?

Nielen v rámci moderného štýlu, ale všeobecne platí, že konferenčný stolík by mal dizajnovo korešpondovať so zvyškom zariadenia interiéru obývačky. Ak je výrazná sedačka, je lepšie staviť na odkladacieho pomocníka, ktorý nepúta pozornosť. Naopak, ak ste dopriali jednoduchosť a neutrálnosť sedacej súprave, z jej spoločníka môžete pokoje vytvoriť i solitér.

V každom prípade by malo ísť o vzájomné kompozičné doplnenie, ktoré zaistí harmonické zladenie. Kombinovanie súvisí i s tým, či plánujete využívať služby príručných stolíkov, ktoré sa umiestňujú z bočnej strany pohovky. Je totiž esteticky pôsobivejšie, ak budú mať podobný, či dokonca rovnaký vizuál ako hlavná plocha na odkladanie.

Hniezdové stolíky sú trendovou záležitosťou (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

🖊 Dizajnové konferenčné stolíky s úložným priestorom
🖊 Biely konferenčný stolík sa hodí skoro všade
🖊 Pomôžeme vám nájsť konferenčný stolík do obývačky
🖊 Aký je najlepší materiál na konferenčný stolík? Masív!

Moderné konferenčné stolíky inšpirácie

Čalúnené konferenčné stolíky (zdroj: pinterest.com)

Transparentné stolíky do obývačky (zdroj: pinterest.com)

Aj masív je moderným materiálom (zdroj: pinterest.com)

Stolíky s nádychom retro štýlu (zdroj: pinterest.com)

Zaujímavá kombinácia hranatých a oblých tvarov (zdroj: pinterest.com)

Biele odkladacie stolíky sú stále obľúbené (zdroj: pinterest.com)

Tvary, ktorými neurobíte krok vedľa (zdroj: pinterest.com)

Betónový vzhľad sa do moderného interiéru hodí (zdroj: pinterest.com)

Čo tak vsadiť na zrkadlový povrch? (zdroj: pinterest.com)

Sklo obývačkám pristane (zdroj: pinterest.com)

Máte radi prírodné materiály? (zdroj: pinterest.com)

Moderné konferenčné stolíky v rôznom dizajne (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre