Moderné konferenčné stolíky

30. mája 2020
Konferenčný stolík
zdroj: gettyimages.com

Moderné konferenčné stolíky, a nielen tie, sú vhodným adeptom aj na umiestnenie dekorácie, napríklad kvetov, svietnikov, lampášov a podobne, na odloženie časopisov, knihy a mnohým často slúžia ako alternatíva taburetky na vyloženie nôh. Vyberajte tak, aby ste dosiahli prirodzenú ergonómiu (výška stolíka rovná sa výške kolien v sede) a pohodlný prístup k pohovke.

Moderné konferenčné stolíky – materiálová a tvarová variabilnosť

Stolík do obývačky nemusí pozostávať iba z rovného povrchu či jedného kusu materiálu. Ak máte radi extravaganciu, siahnite po výškovo členitých modeloch. Zaujímavé sú i typy, ktoré nie sú štandardne sa rozťahujúcimi konferenčnými stolíkmi, ale tvoria dva alebo tri rovnaké kusy nábytku, odlišujúce sa iba veľkosťou. Zvyčajne sú stohovateľné, a tak v prípade potreby získate dostatok prechodového miesta v okolí sedenia.

Do moderného interiéru sa hodí masív, lamino, kov i sklo. Pre zachovanie jednoduchosti štýlu sa vyhnite stolíkom, ktoré spájajú viac ako dva druhy materiálov v jednom. Stále trenové sú celosklenené konferenčné stolíky, drevo si taktiež stále drží obľúbenosť. Laminát je vyhľadávaný najmä kvôli cenovej dostupnosti a pomerne hodnovernej imitácii dreva, no kvalitovo nie vždy spĺňa nároky zákazníkov.

Ako kombinovať moderné konferenčné stolíky?

Nielen v rámci moderného štýlu, ale všeobecne platí, že konferenčný stolík by mal dizajnovo korešpondovať so zvyškom zariadenia interiéru obývačky. Ak je výrazná sedačka, je lepšie staviť na odkladacieho pomocníka, ktorý nepúta pozornosť. Naopak, ak ste dopriali jednoduchosť a neutrálnosť sedacej súprave, z jej spoločníka môžete pokoje vytvoriť i solitér.

V každom prípade by malo ísť o vzájomné kompozičné doplnenie, ktoré zaistí harmonické zladenie. Kombinovanie súvisí i s tým, či plánujete využívať služby príručných stolíkov, ktoré sa umiestňujú z bočnej strany pohovky. Je totiž esteticky pôsobivejšie, ak budú mať podobný, či dokonca rovnaký vizuál ako hlavná plocha na odkladanie.

Pozrite si konferenčné stolíky v týchto e-shopoch:

Pozrite si aj tieto moderné konferenčné stolíky:

Konferenčný stolík, biely mramor/čierny kov, SALINO Konferenčný stolík, biely mramor/čierny kov, SALINO
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Konferenčný stolík, oceľ/číre sklo/mliečne sklá, WAVE NEW Konferenčný stolík, oceľ/číre sklo/mliečne sklá, WAVE NEW
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Set dvoch konferenčných stolíkov, dub/čierna, IKLIN Set dvoch konferenčných stolíkov, dub/čierna, IKLIN
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Sada dvoch konferenčných stolíkov, biela/prírodná, BISMAK Sada dvoch konferenčných stolíkov, biela/prírodná, BISMAK
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Set 3 konferenčných stolíkov, orech/čierna, KASTLER TYP 3 Set 3 konferenčných stolíkov, orech/čierna, KASTLER TYP 3
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky