Moderné kuchynské linky “v tvare rámu”

26. februára 2021
Kuchynská linka v tvare rámu
zdroj: gettyimages.com

Interiérový dizajn sa najmä v kuchynskom prostredí zasluhuje o pomerne časté inovácie a trendy. Moderné kuchynské linky tak menia svoj ráz vo vonkajšej aj vnútornej podobe. Okrem zaujímavých variantov s ostrovčekom či rohových a “účkových” prevedení sa ponúka aj štýlové riešenie v podobe “kuchynského bloku” v jednej línii. Zaujímavý je však svojím pomyselným rámom.

Moderné kuchynské linky v skratke:

  • rovné a jednoduché línie
  • dvierka a zásuvky bez frézovania
  • neutrálne odtiene farieb (biela, sivá, grafitová čierna)
  • štruktúra dreva či jeho imitácie
  • bezúchytkové otváranie
  • organizácia vnútorných skriniek a plnovýsuvy
  • vstavané spotrebiče (ale aj kombinácia s voľne stojacimi sporákmi v smaltovanom variante)
  • matné prevedenie dominuje nad vysokým leskom
  • horné skrinky absentujú alebo ich nahrádzajú police
  • ak je súčasťou ostrovček, môže mať aj predĺženú časť pracovnej plochy určenú na pravidelné stolovanie

Moderné kuchynské linky na mieru

Vyhotovenie na mieru prináša množstvo výhod, no jednu nevýhodu. Tou je cena. Ak ste sa však rozhodli v tomto smere zainvestovať, výroba kuchyne na mieru v tvare rámu je obzvlášť vhodným adeptom. Predstavujú ho vysoké potravinové skrinky či skrinky na spotrebiče po bočných stranách, plynulo prechádzajúce do skrytých dolných a horných úložných priestorov.

Aj keď ide o rozmery atypické, v podstate nie sú žiadnym problémom. Základom je detailné naplánovanie rozmiestnenia kuchynského nábytku s rozmermi, ktoré budú pôsobiť prirodzene a vizuálne atraktívne aj v rámci daného typu kuchyne s rámom. Samotné usporiadanie má pritom zreteľný charakter – tvorí ho skrinkový obdĺžnik alebo štvorec.

Moderné kuchynské linky do bytu sú ideálne “s rámovaním”

Kuchyne s rámom sú ideálnym typom kuchynskej linky aj pre menšie priestory. Najmä v panelákových bytoch, kde väčšinou ide o úzku miestnosť, je riešenie v podobe “jednolinky” štandardne najvhodnejšie. Ak sú metre štvorcové štedré najmä do dĺžky, v takomto variante nebude núdza ani o úložné priestory.

Práve “rámový spôsob” usporiadania skriniek zaručí aj praktickosť a funkčnosť v jednom. Aj keď je pre moderné kuchyne absentovanie horných skriniek bežné, v tomto prípade sú nutnosťou, pretože tvoria spomínaný rám. Nebojte sa preto umiestniť ich až vysoko ku stropu.

Pozrite si kuchynské linky v týchto e-shopoch:

Maximálne využitie priestoru dosiahnete aj tým, že hornú časť kuchynského nábytku “zduplujete”, to znamená, že vytvoríte akési vrstvenie, a teda dvojité vrchné skrinky zavesené nad sebou, no s ich hĺbkovým rozdielom. Nejde len o optické rozdelenie v rámci hĺbky, ale tiež o estetický dojem. Farebná či materiálová variabilnosť sa totiž pripúšťa.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky