Na čom stojí každá kúpeľňa? Obklady aj sanita.

23. mája 2017
Obklady a sanita kúpeľne

Vhodné obklady a sanita sú základom pre dizajnovú kúpeľňu. Jej samotný dizajn je, samozrejme, vecou vkusu a štýlu majiteľa. To, že moderné kúpeľne dýchajú minimalizmom ešte neznamená, že ich interiér bude neosobný a nezaujímavý. Dôležité je v tomto prípade vyhrať sa s materiálmi a svetlom tak, aby ich kombinácia vytvorila ideálny súlad. Aj obyčajné drevo, sklo či keramika bude potom pôsobiť atraktívne. 

Či je vaša kúpeľňa priestranná, alebo v nej potrebujete ušetriť každý meter štvorcový, široký sortiment obkladov a tiež sanity vám pomôže vytvoriť jedinečnú a luxusnú miestnosť. Okrem praktickosti prihliadajte tiež na estetickosť a zvoľte si napríklad nesmrteľnú kombináciu kameňa a dreva. Tlmené farby hnedej a sivej v kombinácii s modernou zaoblenou sanitou vám zaručia výsledok elegantnej kúpeľne.

Kameň a drevo pôsobia v kúpeľni elegantne a luxusne (zdroj: pinterest.com)

Obklady

V súčasnosti sú moderné najmä trojrozmerné obklady a rôzne vzory jednoduchých a prírodných motívov. Do popredia sa však dostávajú aj secesné vzory v kombinácii s jednoduchým nábytkom čistých línií. Viac o trendoch v obkladoch sa dočítate v článku “Moderná kúpeľňa: obklad aj nábytok.”.

Obklady do kúpeľne v secesnom štýle (zdroj: pinterest.com)

Sanita

Do súčasných kúpeľní patria najmä mäkké oblé línie. Vracajú sa jemné krivky a naopak, vytrácajú sa ostré hrany. Moderná sanita v sebe spája estetickosť, funkčnosť, precíznosť aj technické vychytávky. Tie nielen uľahčujú život, ale aj šetria životné prostredie. Dnes už spláchnete s polovičným objemom vody, sprchy vám taktiež dokážu ušetriť až 60% vody, a teda aj vaše financie. Moderné povrchy so špeciálnou glazúrou navyše uľahčia upratovanie, keďže odpudzujú špinu aj vodný kameň. Kvalitná tvrdá keramika už nie je len v základných odtieňoch bielej farby. Vybrať si môžete jej kontrastnú čiernu farbu. Otázkou však zostáva, ako dlho bude takáto kúpeľňa moderná…

Tmavá sanita zmení celkový dizajn kúpeľne (zdroj: pinterest.com)

Ak vám to dovoľuje priestor kúpeľne, môžete siahnuť po umývadlách, ktoré nie sú zapustené, ale “voľne položené” na kúpeľňovom nábytku. Rohové vane sú na ústupe a obľube sa tešia najmä tie voľne stojace. V ponuke sú moderné tvary a prevedenia, ale tiež nadčasové vane na nožičkách. Ak je súčasťou vašej kúpeľne aj WC a túžite po bidete, no obmedzuje vás veľkosť miestnosti, siahnite po kombinácii WC s bidetom v jednom.

Doprajte si modernú a dizajnovú závesnú verziu. V jednoduchosti je nielen krása, ale aj genialita. Aj preto sa čoraz väčšej obľube tešia tzv. walk-in sprchovacie kúty (bez dverí). Vyžadujú si síce viac miesta a aj rozmernejšiu vaničku, ale keďže sú bezrámové, neusádzajú sa na nich nečistoty a ich povrch sa veľmi nešpiní. Sklo bez rámov navyše pôsobí veľmi elegantne.

Priehľadné sprchovacie kúty či voľne stojace vane sú trendom v bývaní (zdroj: pinterest.com)

V rukách odborníkov

Chcete si uľahčiť zladenie kúpeľne? Siahnite po ucelených kúpeľňových konceptoch, ktorých spoločným menovateľom je jednoliaty prvok, v súčasnosti napríklad ovál. Zostava zahŕňa napríklad vaňu, sprchovacie kúty, vaničky, umývadlá, batérie a aj nábytok. S takýmto konceptom je zladenie kúpeľne oveľa jednoduchšie. Návrh vašej kúpeľne môžete zveriť tiež do rúk odborníkov. Dokážu vám poradiť nielen ohľadom vhodnej sanity, ale zároveň si dokážete lepšie predstaviť výsledný efekt na základe 3D projektu obkladov a celej miestnosti. Ak vám to dovoľuje rozpočet, nechajte si poradiť a môžu byť splnené aj vaše špeciálne želania, akými sú napríklad masážna vaňa a pod.

Rozmanité druhy materiálov obkladov vytvoria kúpeľňu, po ktorej túžite (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre