Nábytok do kuchyne: 5 inšpirácií

22. mája 2017
Nábytok do kuchyne: 5 inšpirácií

Nábytok do kuchyne si môžete navrhnúť na mieru, čo sa oplatí najmä pri atypických rozmeroch miestnosti, alebo si môžete vyskladať kuchynskú linku z bežne dostupných častí a skriniek kuchynskej linky. Na výber máte dolné i horné skrinky, vysoké potravinové skrinky, špeciálne skrinky na mikrovlnné rúry, odsávače pár, umývačky riadu a ďalšie spotrebiče. Zostáva vám už len vybrať obľúbený štýl a farebné spracovanie povrchov kuchyne. Každý z nás má odlišnú predstavu o tom, ako by mala vyzerať ideálna kuchyňa. Nech už máte vysnívanú kuchynskú linku v akomkoľvek štýle, prinášame vám niekoľko inšpirácií do menších aj väčších priestorov. 

1. tip – kuchyňa v imitácii dreva

Trendom kuchynských liniek, ale aj ďalších druhov nábytku v domácnosti, je imitácia dreva a dekor rôznych štruktúr dreva. Najmä pri väčších kuchynských linkách je vhodné tento vzhľad skombinovať s jednofarebnými dvierkami skriniek. Či už zvolíte vysoký lesk alebo matné prevedenie, je len na vás.

Drevo je večne moderný materiál (zdroj: pinterest.com)

2. tip – farebná kuchyňa

Ak ste ten typ, ktorý nemá rád mdlé farby a vo vašom byte či dome preferujete pestré farebné odtiene, pokojne ich aplikujte aj na dvierka kuchynskej linky. Ak ste odvážnejší a trúfnete si aj na farebné korpusy, neprežeňte to s dekoráciami a doplnkami.

Farebné kuchynské skrinky (zdroj: pinterest.com)

3. tip – tradičná kuchyňa

Tradičná kuchyňa je nestarnúcou klasikou medzi kuchynskými linkami. Masívny vzhľad kuchynských skriniek má nadčasový charakter, a preto sa nemusíte obávať, že vaša kuchyňa bude nemodernou už o pár rokov. Stavte na istotu a zvoľte si tento stále zaujímavý štýl. Interiér kuchyne bude pôsobiť luxusným dojmom.

Kuchyňa v nadčasovom dizajne (zdroj: pinterest.com)

4. tip – s otvorenými úložnými priestormi

Omrzelo vás tradičné usporiadanie kuchynskej linky a riešenie jej úložných priestorov? Stavte na otvorené skrinky, regály a police. Každý riad, predmet či kuchynský pomocník bude mať svoje miesto, navyše budú ihneď poruke a dizajn kuchyne sa stane neobyčajným a zaujímavým. Vybrať si môžete tradičné police, ozdobné držiaky na police i moderné police s hmoždinkami, integrované do steny.

Otvorené úložné priestory v kuchyni sú čoraz obľúbenejšie (zdroj: pinterest.com)

5. tip – do menšieho priestoru

Nezabudli sme ani na tých, ktorí bývajú v bytoch, či v menších domoch a riešia nedostatok priestoru. Aj menší priestor dokážete využiť funkčne a esteticky. Stačí vhodné navrhnutie usporiadania skriniek a zvolenie materiálov, ktoré sa postará o optické zväčšenie kuchyne. Vybrať si môžete tiež zo zaujímavých dekorov, ktoré dodajú šmrnc.

Aj malá kuchyňa môže byť dizajnová a funkčná (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre