Najlepšia je jarná akcia na bazény

30. septembra 2019
Plastový bazén
zdroj: gettyimages.com

Predovšetkým vedzte, že za dobrú cenu sa dá bazén kúpiť v prvých mesiacoch roka. A okrem toho, že nakúpite výhodnejšie, budete mať navyše aj dostatok času na jeho inštaláciu a sprevádzkovanie. Štart sezóny a príchod prvých teplých dní, ktoré sú už vhodné na kúpanie, tak určite nezmeškáte.

Kúpu bazéna si naplánujte na jarné mesiace

Nový bazén si človek kupuje raz, maximálne dvakrát za život. Preto by sme výberu vhodného typu a jeho umiestneniu na záhrade mali venovať dôkladnú starostlivosť. Voľte renomovaného predajcu, ktorý má dlhoročné skúsenosti, vzdelaných bazénových špecialistov a je schopný prezentovať sa množstvom realizácií, a zároveň je schopný ponúknuť a garantovať širokú škálu služieb. Na čo myslieť pri výbere bazéna? V zásade platí, že bazén a záhrada by mali byť vo vzájomnej harmónii. Mali by sa rešpektovať a dopĺňať. Prioritou je, aby vám bazén slúžil naplno a poskytoval maximálnu radosť a pohodlie. Preto je dôležitá voľba správneho a vhodného konštrukčného typu a tiež veľkosti a tvaru. A opäť platí, že porada s naozaj skúseným bazénovým odborníkom, je pri voľbe konštrukcie a veľkosti bazéna viac než žiaduca.
Bazén by mal byť inštalovaný na mieste, na ktoré dopadajú slnečné lúče od rána až do večera. Ak je to možné, vyberte si radšej bazén zapustený do zeme. Ten pôsobí v záhrade prirodzenejšie a vstup do vody je jednoduchší, najmä pre deti a seniorov. V okolí by mala byť len taká zeleň, ktorá produkuje čo najmenej lístia, ihličia a peľu. Ideálny je pekne strihaný trávnik a nízke, neopadavé a nekvitnúce rastliny. S ohľadom na pobyt pri bazéne by sme mali počítať so spevnenou odpočinkovou plochou po jeho obvode, kde by mohli byť napríklad ležadlá, stolík s občerstvením a podobne. A myslite aj na súkromie pri kúpaní a vodných radovánkach, na bazén by nemalo byť vidieť z ulice. Bazénovú technológiu je vhodné situovať napríklad do priestoru technických miestností domu alebo do záhradného domčeka. Každý, kto chce mať bazén v záhrade vhodne umiestnený, by mal svoj zámer prebrať nielen s bazénovým odborníkom, ale aj so záhradným architektom.
Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky