reklama:

Najnovší výskum lekárov ukázal, že kadidlo má priaznivé účinky na zdravie, o ktorých vedel len málo kto

20. septembra 2018
reklama:
Najnovší výskum lekárov ukázal, že kadidlo má priaznivé účinky na zdravie, o ktorých vedel len málo kto

Mali ste doma niekedy kadidlo? Neviem, či je to v našich končinách úplne bežné, ale vo východných kultúrach je kadidlo bežnou súčasťou mnohých domácností. Vôňa kadidla lieči zármutok, človeku dodáva pocit pokoja a bezpečia. Kadidlo navyše spomaľuje vstrebávanie množstvo mikróbov v ovzduší, vode a čo je najdôležitejšie v tele. Aké je teda tajomstvo kadidla?

01 38.jpg

Užitočné vlastnosti kadidla

V Biblii síce nájdete slovo kadidlo, ale nenájdete tam recept, ako s ním zaobchádzať správne. Čisté kadidlo je kadidlo živice stromu Boswellia, čo je veľmi vzácny strom, ktorý rastie v Arábii. Potom je to veľmi známa myrha zo stromu Styracaceae, ktorá funguje rovnako dobre.

02 28.jpg

Možno ste sa však stretli s mrazenými peletami s mliečnou šťavou z rastlín, ktoré majú analgetické účinky a tiež sú vhodné proti kŕčom a majú močopudné vlastnosti. Oných je zvláštny druh listu a teda rastliny, ktorú môžeme nájsť v Červeno mori. Prášok z tejto rastliny sa používal aj v starovekej medicíne.

03 27.jpg

Zmiešaním týchto všetkých ingrediencií sa vedci pokúsili vytvoriť vlastnosti pravého biblického kadidla. Výsledok im vyrazil dych. Kadidlo pôsobilo ako veľmi silný a účinný imunitný stimulátor.
V minulosti sa kadidlo bežne používalo aj pri ležiacich, chorých pacientoch, ktorý trpeli najmä ochorením pľúc. Lekári totiž aj v minulosti vedeli, že kadidlo dokáže zabiť vírusy a baktérie nielen v ovzduší.

04 26.jpg

Kadidlo obsahuje dym a malinké častice, ktoré sa cez pľúca dostávajú do tela a majú až neuveriteľné prínosy na zdraví. Kadidlo navyše obsahuje látky, ktoré potláčajú stres a pomáhajú nám sa vyrovnať s nervovým vyčerpaním, záchvaty paniky a nespavosťou.

Vôňa kadidla zlepšuje pamäť. Zo stredoveku sa zachovala písomnosť, ktorá hovorí, že kadidlo a jeho horúci dym posilňuje myseľ a hojí všetky rany na tele i duši. Dokonca verili, že kadidlo je prostriedok, vďaka ktorému si môžete predĺžiť život.

05 24.jpg

V Rusku sú dokonca v starých kláštoroch pitnej vody napustené kadidlom s cieľom posilniť imunitu a zdravie. Dymové kadidlo sa používalo na liečenie pacientov, ktorí mali vo vnútri seba “démonov”. Kadidlo fungovalo ako modlitba pre telo i dušu. Živica navyše pri vysokých teplotách uvoľňuje biokatalyzátory, ktoré uľahčujú myšlienkové pochody vedomia.

Vedeli ste o týchto blahodárnych účinkoch kadidla? Viem, že najviac ich môžete teraz vidieť v kostoloch, ale niektorí ich majú aj vo svojich domácnostiach a ich účinky sú naozaj úžasné. Vyskúšate? Za to nič nedáte.

reklama:
Páčil sa Vám článok?