Nápadité odmerky skrášlia kuchyňu

6. marca 2013
Nápadité odmerky skrášlia kuchyňu

Zaobstarajte si dizajnérske kúsky, ktoré oživia každé varenie aj pečenie.

Kuchynské váhy a odmerky sa môžu na prvý pohľad zdať trochu nudné kuchynské pomôcky. Nie však tie, ktoré sme pre vás našli my. Dodajú vášmu vareniu iskru, poslúžia ako dekorácie či originálny darček.

Skúste si zadovážiť napríklad odmerky v tvare drevených bábik matriošiek, ktoré nezaberú veľa miesta a hravo s nimi odmeriate suché prísady do pečenia.

Neviete, aká veľká je vlastne štipka soli? Pomocou štýlových porcelánových lyžičiek rôznych veľkostí, prisypete do jedla vždy správny pomer korenín.

Dizajnéri týchto kuchynských pomôcok mysleli aj na pánov a vytvorili praktickú vreckovú odmerku, ktorá sa dá rozložiť podobne ako vreckový nožík, oni budú pripravení vždy správne dávkovať váš obľúbený čaj.

Ďalším praktickým pomocníkom do kuchyne sú aj skladacie pestrofarebné odmerky z ohybného plastu, ktoré môžete po použití umyť v umývačke riadu.

Ako dekoráciu kuchyne môžete využiť aj odmerku v tvare páva, ktorého každé pero na chvoste odmeria iné množstvo tekutých a suchých prísad do varenia.

Keď je vašou záľubou pečenie podľa hrnčekových receptov, mali by ste sa v obchode poobzerať po naozajstných hrnčekových odmerkách s rozmanitým dizajnom, ktoré sa jednoducho zložia a vytvoria štýlovú dekoráciu kuchyne.

Aké zaujímavé odmerky používate doma Vy? Napíšte nám a pošlite aj fotografie na adresu byvaniejehra@gmail.com

NEPREHLIADNITE: Originálne rady, ktoré prevoňajú váš domov

Foto: inthralld.com

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre