Návrat skla do interiéru

12. júna 2017
Návrat skla do interiéru

V posledných rokoch ako by sklo slablo, mizlo, posilňovalo svoju pozíciu len v oblasti svietenia a tiež v kúpeľniach…

Veľký návrat skla

Keď sa dizajnéri rozhodnú, že sklo sa im páči a do interiéru sa hodí,tak sa neuspokoja len s malými stolíkmi so sklenenou doskou a so sklenenými doplnkami.

Bild1_big.jpg

Prichádzajú do povedomia sklenené komody, jedálenské stoly, predely pre šatne alebo posuvné dvere veľkých šatníkových skríň. Väčšinou vsádzajú na sklo priezračné, ale objavuje sa aj farebné, niekedy aj rafinovane prefarbené.

55b6581f8d23cbd8c10725c32e0148f2.jpg

Praktická stránka

Pri malých deťoch je to vždy ťažšie sa rozhodovať pre sklo. Aj keď bude pevné a tvrdené, môže mať v prípade pádu dieťaťa nepríjemné hrany aj tvrdosť. A aj keď nebudeme myslieť na najhoršie, zvedavé detské ruky nechajú všade dobre viditeľné odtlačky. Sklo vyžaduje dobrú starostlivosť, krásne zostane, len keď je čisté, čiže je pracnejšie na údržbu. Nestačí utrieť prach, ako u iných povrchov, je nutné ho zakaždým aj poriadne preleštiť. Má ale rad vlastností a výhod, pre ktoré si zaslúži s nami v byte byť.

Glass coffee table.jpg

Funkcie v byte

Sklom sa byt prevzdušní a presvetlí a aj s jedným solitérom naraz pôsobí elegantnejšie než predtým. Niektoré povrchy skleneného nábytku sú samy o sebe dekoratívne a priťahujú pozornosť. Sklenené steny, ktoré sa dajú odsunúť, byt zväčšia a premieňajú.

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, aj sklo uložené v sklenenej vitríne, dostáva úplne iný šmrnc, než keď sa skrýva v drevenej skrinke za presklenými menšími dvierkami. Aj tu ale hrá sklo pozitívnu úlohu.

Zostavy pre steny sa veľa odľahčili a prevažujú v nich otvorené police aj voľné miesta, ale keď do takej steny vložíte aj kúsok presklenej plochy, máte hneď vyššiu triedu noblesného nábytku.

Bathroom vanities fvn1060 attrazione 3.jpg

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: