Nemý sluha v úlohe praktického pomocníka

11. decembra 2020
Nemý sluha
zdroj: gettyimages.com

Aj nemý sluha môže byť dizajnovým kusom nábytku. Síce sú tieto solitéry podobného vzhľadu – obvykle pozostávajú z ramienka na košeľu (na sako), z ramienka na nohavice, a taktiež miesta pre šatky či kravaty – no nájdete ich v tradičnom aj netradičnom dizajne, v rustikálnom, vintage, retro aj modernom prevedení.

Drevený nemý sluha, z kovu alebo ich kombinácia?

Atraktívna spálňa je taká, v ktorej nie je neporiadok. Ten často spôsobuje oblečenie, ktoré už neskoro večer nenájde cestu do skrine. Postupne sa tak môže nahromadiť pomerne slušná kôpka vecí. Ľudia tento “problém” riešia rôznymi spôsobmi. Niektorí si k zadnému čelu postele umiestnia otoman alebo veľký taburet, napríklad aj s úložným priestorom. Iní zasa uprednostňujú nemého sluhu, ktorý oblečenie “nepomačká” a pripraví na ďalšie nosenie.

Nemí sluhovia sa vyrábajú z rôznych materiálov. Ich konštrukciu väčšinou tvoria dve základné časti. Tou prvou je dlhšia tyč vyrobená z kovu alebo dreva, druhá pozostáva zo stabilného podstavca, ktorý je taktiež z dreva alebo kovu, prípadne plastu. Podstavec môže byť taktiež tvorený pevnými nožičkami.

Pozrite si nemých sluhov v týchto e-shopoch:

Nech je vaša spálňa zariadená v akomkoľvek štýle, tento funkčný vešiak s ňou bez problémov zladíte. Vybrať si totiž môžete zo širokej ponuky masívnych nemých sluhov, ktoré zapasujú do rustikálnej spálne. Možnosť morenia dreva vytvára veľký sortiment aj v oblasti tohto drobného nábytku. Ak máte klasickú spálňu, no s moderným nádychom, siahnuť môžete po drevenom nemom sluhovi, ktorého súčasťou sú aj chrómové prvky.

Kovové vešiaky na oblečenie sú obľúbené najmä v modernom až minimalistickom interiéri spálne. Jednoduchý vzhľad, no kvalitný a lesklý materiál s pevným, napríklad mramorovým podstavcom, splní dizajnový aj praktický účel. Súčasné spálne privítajú taktiež “novodobých nemých sluhov”, ktorých súčasťou sú kolieska pre jednoduchú manipuláciu a dve závesné tyče.

Výhody nemého sluhu

  • žiadne otlačky po poskladanom oblečení
  • prispôsobivosť stojana do požadovanej výšky
  • pri niektorých druhoch kolieska pre jednoduché premiestňovanie
  • večer nachystané oblečenie je ráno ihneď poruke a nepokrčené
  • niektoré typy ponúkajú možnosť zásuviek, poličky či zrkadla
  • pohodlné obliekanie pri nemých sluhoch so stoličkou
  • dizajn – zladenie do akéhokoľvek štýlu
  • praktickosť pre biznis oblečenie

Pozrite si aj týchto nemých sluhov:

Nemý sluha s bielymi detailmi Versa Stand Nemý sluha s bielymi detailmi Versa Stand
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Nemý sluha s čiernymi detailmi Versa Clothes Nemý sluha s čiernymi detailmi Versa Clothes
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Nemý sluha Antic Line Cloth White Nemý sluha Antic Line Cloth White
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Nemý sluha Premier Housewares Valet Nemý sluha Premier Housewares Valet
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Nemý sluha Pebble Stone Nemý sluha Pebble Stone
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

Detský nemý sluha ako prevencia neporiadku

Výška nemého sluhu je zvyčajne od 100 cm až po 150 cm, pri detskej verzii môže byť upravená. V podstate ide o vešiaky pre deti, ktoré majú väčšinou farebné prevedenie. Ich funkcia je síce rovnaká – stojan na oblečenie – no detské obleky netreba mať každý deň poruke… Slúžia na odkladanie akéhokoľvek oblečenia, čiapok, tašiek a pod., pričom sú prevenciou voči neporiadku.

Nemý sluha pre deti je ľahko dostupný v obchodoch ako sú Jysk, Ikea, Kika, Möbelix a pod., no nájdete ich aj v bazároch či eshopoch. Cena sa pohybuje v rôznych výškach, záleží od vybraného materiálu a dizajnu. Rovnako je to aj s nemým sluhom do spálne. Biely či čierny vyzerá atraktívne, no aj kovový či ten z dreva pôsobí štýlovo.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Stojanový vešiak na kabáty môže mať nevšedný dizajn
Originálne vešiaky na stenu nielen do predsiene
Vešiaková stena v modernom aj tradičnom štýle

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky