Nevýhody skleneného stola

22. júla 2016
Nevýhody skleneného stola

1. Odtlačky prstov, kam sa pozriete

Potrpíte si na naleštený nábytok bez odtlačkov prstov a zaschnutých kvapiek? Potom pre vás sklenený stôl určite nebude to pravé. Všetko toto, plus padajúce kúsky jedla alebo špinavé príbory položené mimo tanier na ňom zanechajú stopu.  Ak si veľmi potrpíte na poriadok, radšej zvoľte menej náročný materiál.

Glass table top vawindowrepair.jpg

2. Čakajte stolovanie s viacerými decibelmi

Pamätajte tiež na to, že sklo je oproti drevu oveľa hlučnejšie.Vaše stolovanie bude sprevádzať pre niekoho nie moc príjemný trieštivý zvuk a veľké rodinné obedy budú hlučnejšie. Každé menej opatrné položenie taniera či pohára počujete. 

3. Teplo od neho nečakajte

Pokiaľ si potrpíte na dlhé stolovanie a rodinné obedy, kedy pri stole posedávajú hodinu či dve a pritom si opierate ruky o dosku stola, moc pohodlné to nebude. Sklenená doska totiž chladí. V takom prípade si radšej kúpte iný stôl.

Sabbatical coffee table tempered glass decorations photo glass coffee tables.jpg

4. Škrabance nie sú žiadnou ozdobou

Väčšina sklenených dosiek u kvalitných stolov je zhotovená z tvrdeného skla, ktoré je bezpečnejšie ako obyčajné, a tak ľahko sa nerozbije. Aj tieto odolné dosky ale pri nešetrnom zaobchádzaní môžete poškriabať. Narozdiel napríklad od dreva ich neodstránite.

5. Zabudnite na pohodlie

Pohodlie pri jedle pre mnohých znamená zložiť si topánky a povoliť gombík na nohaviciach. Na to ale u skleneného stola zabudnite. Skrz priesvitnú dosku je všetko vidieť a asi nikomu sa nechce pozerať medzi hlavným jedlom a dezertom na vaše ponožky či spodnú bielizeň.

6. Pozor na oslnenie

Sklo tiež pôsobí ako zrkadlo a dokáže odrážať svetlo. To je v kombinácii so svetlom, ktoré býva umiestnené priamo nad stolom, nevhodné riešenie. Môže nepríjemne oslňovať.

7. Ostré hrany môžu zraniť

Ak si nekupujete okrúhly stôl, s nebezpečnými rohmi budete musieť bojovať vždy. Len u skleneného stola sú o niečo ostrejšie než napríklad u dreva alebo plastu. Preto pred jeho zaplatením nezabudnite dobre skontrolovať, či má vami vybraný výrobok všetky hrany dobre zabrúsené, aby sa o ne doma niekto nezranil.

Stacks_image_805.jpg

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: