Nevyznáte sa v ročnom vyúčtovaní za byt, poradí odborník

30. mája 2013
Nevyznáte sa v ročnom vyúčtovaní za byt, poradí odborník

Mnohí ľudia údajom a číslam z ročných vyúčtovaní za byt nerozumejú a sú prekvapení napríklad výškou nedoplatku.Majitelia bytov v týchto dňoch dostávajú od správcov bytových domov ročné vyúčtovanie nákladov na bývanie, mnohí sa však v spleti čísel nevyznajú. Ako sa zorientovať v ročných vyúčtovaniach za byt obyvateľom poradia bezplatne odborníci v pondelok 3. júna od 15:30 na ružinovskom miestnom úrade na Mierovej 21 v Bratislave. Agentúru SITA o tom informovala ružinovská hovorkyňa Miroslava Štrosová.

Ročné vyúčtovanie za byt posielajú správcovské spoločnosti do 31. mája, mnohí ľudia však údajom a číslam v nich nerozumejú a prekvapení sú napríklad výškou nedoplatku. Ako si skontrolovať ročné vyúčtovanie a čo znamenajú čísla v nich obyvateľom vysvetlí Združenie občianskej sebaobrany, ktoré 3. júna na ružinovskom úrade organizuje spotrebiteľskú tribúnu.

Stretnutie pripravujú v rámci Spotrebiteľského vzdelávania Bratislavčanov, ktoré je prvým verejným spotrebiteľským vzdelávaním v hlavnom meste, informovala Štrosová. „Verejnosť dostane informácie o spôsobe kontroly ročného vyúčtovania za byt a o tom, ako si uplatniť spotrebiteľské práva pri reklamáciách ročného vyúčtovania,“ povedala Jana Miklovičová zo Združenia občianskej sebaobrany. Obyvateľom poradí aj Miroslav Takáč zo Združenia spoločenstiev vlastníkov bytov.

Pondelková spotrebiteľská tribúna nebude poslednou, témou ďalšieho júnového stretnutia bude kontrola rozúčtovania tepla a teplej vody v ročnom zúčtovaní nákladov za byt. Toto stretnutie sa bude konať 10. júna o 15:30 na Ministerstve hospodárstva SR na Mierovej ulici 29 v Bratislave. Nad oboma spotrebiteľskými tribúnami prevzal záštitu ružinovský starosta Dušan Pekár.

NEPREHLIADNITE: Poslanci schválili novelu zákona o dotáciách na bývynie

Foto: Shutterstock

Páčil sa Vám článok?
reklama: