Nezabudnite na podušky a podsedáky na záhradné stoličky

9. augusta 2019
Podsedáky na záhradné stoličky
zdroj: pinterest.com

Vyníma sa na vašej terase krásny, moderný a pohodlný záhradný nábytok? Tak potom si môžete bez starostí užívať príjemné večery, či grilovačky s rodinou na čerstvom vzduchu. Zvýšte si komfort sedenia a zadovážte si aj mäkučké podsedáky alebo vankúše. Inšpirujte sa.

Chvíle relaxu po práci, veselé víkendy s rodinou či zaslúžený oddych pri čítaní knihy sú chvíle pohody, ktoré si užívame aj vďaka prostrediu záhrady, terasy či útulnej zimnej záhrady. Aby ste si tieto chvíle užili naplno, nezabudnite pri kúpe záhradného nábytku na podušky, podsedáky, polstre alebo dekoračné vankúše. Práve tieto doplnky dotvárajú pocity oddychu, a preto by ste mali do ich kúpy investovať kúsok času a trošku peňazí.

Pohodlie na terase za rozumnú cenu

Dnes na trhu nájdete množstvo podušiek na záhradný nábytok v prepracovanej a cenovo dostupnej verzii. Máte možnosť si ich objednať online alebo zakúpiť v kamenných obchodoch. Podušky na záhradný nábytok sú vyrábané pre vaše najväčšie pohodlie, a preto nájdete podušky na kovový nábytok, masív, ratan a ďalšie typy materiálu. Podušky sa ďalej rozdeľujú podľa druhu a to na sedačky, kreslá, lehátka, lavice a dokonca aj na hojdačky. Pri výbere podušiek na záhradné stoličky musíte brať do úvahy výšku opierky, aby na záhradný nábytok čo najlepšie “sadli”.

Podušky a podsedáky na záhradné sedenie sú šité tak, aby ste s nimi mali čo najmenej starostí pri používaní, sadli čo najpresnejšie na nábytok a v prípade zašpinenia sa čo najľahšie čistili. Je zvykom, že podsedáky sú vybavené šnúrkami alebo popruhmi proti skĺznutiu. Nájdete medzi nimi aj vodeodolné alebo obojstranné varianty pre náročnejších zákazníkov. Stáva sa, že podušky na záhradné sedenie občas potrebujú očistiť, a preto je veľa modelov vybavených praktickým zipsom, vďaka ktorému je možné poťah po vybraní náplne oprať. Pri kúpe záhradného nábytku sú podušky či vankúše veľakrát súčasťou ceny záhradného nábytku. Dnes sú takéto typy záhradných sedení veľmi obľúbené a to hlavne sedenia z umelého ratanu. Trh ponúka aj multifunkčný záhradný nábytok, ktorý si každý zákazník prispôsobí podľa svojej chuti, aktuálnej situácie či udalosti. Takýmto setom je sedenie obsahujúce mäkké podsedáky zvyšujúce váš komfort. Spomínané záhradné sedenia sú vhodné do exteriéru či interiéru. Vzhľadom napodobňujú pravý ratan, ale majú oveľa užitočnejšie vlastnosti a ľahkú údržbu.

Ak záhradný nábytok, ktorý ste si zvolili pre vašu záhradu, nemá podsedáky v cene, môžete sa poobzerať po internete či práve k vášmu modelu záhradnej zostavy, kresla či lehátka podsedák neexistuje. Ak ste však nenašli polster ušitý presne pre vašu záhradnú zostavu, môžete využiť univerzálne podsedáky, ktoré nájdete v rozličných veľkostiach. Takto si stačí vybrať podsedák rozmerovo najbližší veľkosti vášho záhradného sedenia. Podušky nie sú vyrábané iba pre veľké sedačky či pohodlie kresla. Výrobcovia chcú, aby ste boli spokojní pri najrôznejších situáciách, ako je leňošenie na sedačke, popíjanie čaju v kresle alebo opaľovanie sa na lehátku.

Záhradné podušky (zdroj: gettyimages.com)

Ak si teda hodláte užívať opaľovanie na lehátku, ktoré je vyrobené z dreva a obávate sa tvrdosti tohto materiálu, v ponuke nájdete podsedáky z príjemnej látky vhodné na lehátka. Ak máte obľúbené kreslo, no pri dlhšom čítaní raňajších novín vás otláča, jednoducho to vyriešite polstrami šitými práve pre posedávanie v kresle. Ak vlastníte len malé balkónové sedenie, aj výhľad z balkóna na okolitý svet si dokážete spríjemniť sadou vankúšov. Vyhľadávaná je sada vankúšov obsahujúca podsedáky aj opierky na chrbát. V prípade, že vlastníte záhradné sedenie pre viacerých členov rodiny vyskúšajte sadu podsedákov, vhodných pre pohodlné sedenie na stoličkách.

Investícia do podušiek na záhradný nábytok sa naozaj oplatí. Ich využitie je celoročné, a tak vám zabezpečia pohodlné sedenie, či už v lete alebo v zime. Ak máte vo vašej záhrade alebo na terase kovové sedenie, určite sa nevyhne slnku. Slnečné lúče dokážu kov nahriať, a tak veľakrát znepríjemniť či dokonca znemožniť použitie tohto sedenia. Podušky dokážu nábytok ochrániť pred priamym slnkom, a tak si môžete v pokoji užívať sedenie v záhrade aj pri horúcich letných dňoch. Druhým problémom kovového záhradného sedenia bývajú chladnejšie dni jesene, ktoré si veľa z vás rado užíva na terase. Podušky vám tak zabezpečia komfort aj v chladnejších mesiacoch a vy môžete s radosťou oddychovať a využívať si svoj záhradný nábytok. Ak ste majiteľmi zimnej záhrady, vankúše a podsedáky zútulnia priestor, dodajú mäkkosť, komfort a vy si tak môžete dopriať nerušený pohľad z okna na padajúci sneh.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky