Nový trend: Umelec fixou pokresil hotel

8. januára 2013
Nový trend: Umelec fixou pokresil hotel

Použitie fixy priamo na steny interiérov zaznamenalo zaujímavo stúpajúci trend.

Použitie fixy priamo na steny interiérov zaznamenalo zaujímavo stúpajúci trend v takzvanom D.I.Y. wall art. Nielen známi umelci používajú túto metódu na miestach ako sú obchody, butiky či hotely na celom svete, ale aj bežní ľudia si takto skrášľujú svoje bývanie. Veď prečo nie, je to predsa jednoduché, lacné a navyše originálne riešenie interiérového dizajnu.

Keby sme hľadali akúsi základňu tohto dekoratívneho umenia, dozaista by sme mali spomenúť hotel ACE v New Yorku. Ten je totiž ústredným pôsobiskom línie Timothyho Goodmana, umelca, ktorý patrí medzi zakladateľov v kreslení na stenu priamo v izbách pre hostí.

Steny jednej z nich, dokonca vyzdobil až 99 ručne maľovanými obrázkami. Prostredníctvom starostlivo navrhnutých a umiestnených obrázkov zachytil umelec rôzne aspekty života v “betónovej džungli” metropoly. Goodmanove obrázky rozprávajú naraz aj niekoľko príbehov z New Yorku.

Časť Palm Springs, nazývaná aj ako Ace púšť, síce nereprezentuje „chic“ atmosféru tejto lokality, ale Goodmanovo umenie a vyjadrovanie núti pozrieť sa na New York zo širšieho uhla pohľadu, a brať ho ako celok, so všetkým, čo k nemu patrí.    

Zdroj fotografií: inthralld.com

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre