Odstráňte škvrny na nábytku vďaka týmto tipom

11. januára 2018
Odstráňte škvrny na nábytku vďaka týmto tipom

Sedacie súpravy a interiérové ​​textílie by sme mali čistiť aspoň dvakrát ročne.

V článku nájdete overené spôsoby ako vyčistiť nábytok od rôznych škŕn

Ak sa do čistenia pustíte, musíte vždy brať ohľad na konkrétny materiál. Inú starostlivosť vyžadujú kožené a koženkové poťahy a inú koberce či plyš. Na rôzne typy škvŕn je potreba použiť rôzne typy prostriedkov.

Sredstvo dlya chistki divana.jpg

Aký typ čistenia použiť?

Ak ste poťahy neušpinili a vaším nepriateľom je len prach, skúste len mokré čistenie.Tento variant je vhodný pre bežnú údržbu poťahu. Okrem prachových častíc zredukujete roztoče aj nežiadúce pachy.Potrebujete k nej špeciálny čistič, ten sa predáva aj v zmenšenej podobe pre domácnosti. Do poťahu vpúšťa prúd vody, ktorú ihneď vysáva aj s nečistotami späť.

Ľad a zmrazenia, prípadne mraziaci sprej skvele bojujú s lepkavými nečistotami, ako sú žuvačky. Keďže sa jedná o techniku ​​bez použitia chemikálií, je vhodná pre rôzne typy poťahov a textílií. Pre finálne odstránenie všetkých stôp môžete potrieť povrch liehom.

Mastné škvrny na textile sú jedny z najčastejších. Prípravok na ich odstránenie si pripravíte z octu a vlažnej vody. Škvrny nielen vyčistí, ale tiež oživí farby! Ak ste textil zašpinili perom, siahnite po neriedenom saponáte v kombinácii s koncentrovaným liehom.

Zaschnuté škvrny odstránite roztokom citrónovej šťavy a vody. Doporučený pomer je 1: 100. Pomocou handričky vtierajte roztok od kraja do stredu. V opačnom prípade sa škvrna ešte rozšíri.

Asi najčastejším problémom sú rozliate tekutiny. Tam je potreba konať čo najrýchlejšie. Zmiešajte prací prášok s teplou vodou a pustite sa do práce. Za pomoci handričky škvrnu vyčistite. Následne miesto vysušte papierovými obrúskami alebo kuchynskými utierkami.

Škvrna od červeného vína je postrachom všetkých obývačiek. Vyžaduje totiž špeciálne čistenie, s ktorým vám pomôže soľ. Nasypte ju na škvrnu a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Potom kryštáliky soli povysávajte a miesto vyčistite studenou vodou.

Best carpet cleaner

Kožené a koženkové poťahy sa čistia ľahšie, budú vám stačiť detské vlhčené obrúsky alebo malé množstvo vody so saponátom na handričke.

Ak pohovku vyberáte, zaujímajte sa o tie, ktoré majú poťah s obsahom teflónu. Zaistí nepremokavosť, takže sa škvrny len jednoducho zotrú a máte postarané.

Páčil sa Vám článok?
reklama: