Originálne dekorácie do každej záhrady

27. novembra 2019
Záhradná dekorácia bicykel
zdroj: gettyimages.com

Keď sa blíži jar, zeleň je pripravená stať sa prirodzenou ozdobou našich príbytkov. V tomto ročnom období je záhrada očarujúca. Po zime ožíva novým životom a v jej zákutiach mnohí z nás s nadšením realizujú kreatívne nápady.

Nechajte v záhrade prehovoriť kreativitu

Vašu záhradu môžete skrášliť nielen výsadbou okrasných rastlín. Jedinečnosť jej dodajú predovšetkým dobré nápady a zopár nevšedných dekoratívnych kúskov. Ukážeme vám ako vytvoriť poetické scenérie na množstvo spôsobov tak, aby boli pastvou pre všetky vaše zmysly. Staňte sa na chvíľu záhradným architektom a popustite uzdu svojej fantázii.

V hlavnej úlohe romantika
Predstavte si rajskú záhradu za spevu vtákov, s jazierkom a zvukom zurčiacej vody. Ak je vaša duša hladná po romantike a chytá vás nostalgia za dobami dávno minulými, nie je nič ľahšie, ako si túto atmosféru navodiť priamo na vašom trávniku. V súčasnej dobe máte na výber z množstva romantických fontán v rôznych veľkostiach a jemne prepracovaných detailoch. Tieto štýlové záhradné dekorácie majú tvar sôch a evokujú pôvab francúzskych záhrad z obdobia rokoka. Príjemne ozvláštnia akýkoľvek priestor a vaša záhrada bude pôsobiť rozkošne.

Noc magických svetiel
Nie je nič krajšie ako slnečné lúče tancujúce v korunách stromu či opierajúce sa do lupienkov kvetov. Keď však padne večer, príroda sa zahalí do tmy a prechádzka pod oknom má v sebe kus tajomna. Skrášlite si  túto časť dňa originálnym osvetlením, ktoré nezaťaží ani rodinný rozpočet. Súčasný trh ponúka svietidlá, vďaka ktorým nebudete potrebovať žiadne káble ani iné zdroje energie. Nastavte solárny panel tak, aby bol počas dňa čo najviac vystavený slnečnému žiareniu. Znovudobytie batérie trvá 9 -12 hodín na slnku a až 12 hodín pri oblačnosti. Keď je batéria úplne nabitá, bude lampa vydávať svetlo približne 12 hodín. Solárne lampy rôznych tvarov a farieb dokážu vytvoriť fascinujúce efekty a záhrade dodajú neopakovateľnú atmosféru.

Nápady v kvetináčoch
Na miesta, kde nemáte záhony môžete použiť originálne kvetináče. Závesné vo veselých farbách osviežia každé okno alebo zábradlie. Kamenné sošky s možnosťou vkladania kvetináčov dodajú záhrade nostalgický nádych a spolu s romantickými fontánami vytvoria jednotný štýl v každom zákutí. Pokiaľ uprednostňujete hravosť a originalitu, zasaďte si hriadky do kvetináčov v tvare rozprávkových figúrok. Môžete v nich pestovať kvety alebo bylinky a vaše deti z nich budú určite nadšené.

Myslite na vtáčiky
Návštevy spevavého vtáctva v záhrade vám zaručene zlepšia náladu. Zbavia škodlivého hmyzu a v prípade, že pre nich máte prichystané kŕmidlo, potešia aj vaše oko. Aj keď to počas jarnej sezóny až tak nepotrebujú, môžete ich prikrmovať aj počas jari. Kŕmidlo umiestnite tak, aby ste si dopriali pekný výhľad a zároveň ich nerušili svojou prítomnosťou.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?