Ozvláštnite si interiér tieňom

8. novembra 2012
Ozvláštnite si interiér tieňom

Každodenné predmety dokážu vďaka hre tieňov a svetla spestriť  každý priestor.Každodenné predmety dokážu vďaka hre tieňov a svetla spestriť  každý priestor.

Diela Rashada Alakbarova z Azerbajdžanu, ktoré sú práve vystavené  v londýnskej galérii De Pury Gallery, až do 29.januára 2013, vznikli ako hra svetla a tieňa.

Ide o  každodenné predmety ako prázdne plastové fľaše alebo nepotrebné suroviny, ktoré sú voľne umiestnené v priestore. Z určitého bodu sú osvetlené a potom vrhajú tieň na stenu, kde vznikajú nádherné obrazy.

Bola to pre nás úžasná inšpirácia. Dlho sme premýšľali nad tým, ako tento princíp preniesť do každodenného života.

Napokon sme našli úžasné lampy, ktoré tieto efekty vytvárajú. A pritom je možné vyrobiť ich aj svojpomocne, so vzorom, ktorý chceme vidieť na našej stene.

Čo k tomu potrebujeme

Nezaobídete sa bez lampy (tvar záleží na vás), dôležité však je, aby bola z číreho skla. My sme zvolili farby na sklo a štipku fantázie. Podľa priložených fotografií, ktoré vás môžu dostatočne inšpirovať si môžete vlastnoručne vyrobiť neopakovateľné dielo.

Ak si tento efekt chcete iba vyskúšať, môžete prikryť lampu napríklad čipkou, aby ste získali predstavu, ktorá časť steny má byť tieňom "maľovaná". Ale pozor, čipku z bezpečnostných dôvodov nenechávajte na lampe príliš dlho!

Zdroj fotografií: dornob.com

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre