Pár dôvodov, prečo chodiť do sauny

2. mája 2016
Pár dôvodov, prečo chodiť do sauny

Zrýchľuje metabolizmus organizmu, pôsobí protizápalovo a baktericídne. Sauna pomáha aj proti niektorým typom alergií, kvasinkovým a hubovým infekciám, ekzémom, akné a iným kožným ochoreniam. Má preukázateľne liečivé účinky pri astme, zápaloch a alergiách dýchacích ciest. Pôsobí upokojujúco a relaxačne.

Sauna casual interiorr en abeto natural.jpg

Proti chrípke

Pokiaľ si budete dopriavať saunu aspoň jedenkrát týždenne, riziko, že chytíte chrípku je minimálna. Potrebné je dodržiavať správny postup a to ten, že do sauny počas jednej návštevy vleziete aspoň trikrát na desať minút a medzi tým vždy skočíte do ľadového bazénika. Tak posilníte svoj imunitný systém a telo tak zvýši svoju obranyschopnosť.

014843.jpg

Pevné telo bez celulitídy

Sauna a následná ľadová voda po nej vám zaistí do leta pekné pevné telo bez celulitídy. Koža sa totiž teplom a potom rýchlym schladením spevňuje. Keď navyše počas saunovania použijete hrubú žinku na odstránenie odumretej kože, bude vaša pokožka žiariť.

O SAUNA facebook

Bez bolesti hlavy

Ak trpíte častými migrénami, potom navštevujte pravidelne saunu, ktorá má pozitívne účinky na vaše bolesti hlavy a to vďaka silnému okysličovaniu tela, ku ktorému v saune dochádza.

Relaxácia

V saune sa perfektne uvoľníte a zrelaxujete svoju myseľ, takže žiadny stres ani nervozita nebudú mať šancu. Pravidelnou návštevou sauny prispievate aj svojej duševnej pohode.

Sauna 2.jpg

Páčil sa Vám článok?
reklama: