Pár tipov ako mať energiu aj bez kávy

21. marca 2016
Pár tipov ako mať energiu aj bez kávy

Ak to budete s kávou preháňať, dostaví sa opačný efekt – budete nervózny a vaša schopnosť sústredenia sa razantne zníži.

Arabica Kaffee

Podľa výživových poradcov je káva v primeranom množstve zdraviu prospešná, ale “nabudiť sa” k dobrým výkonom počas dňa môžete aj inak, než týmto obľúbeným kofeínovým nápojom.

I4133w460h276xyz1001.jpg

Spánok

Zvýšená potreba kofeínu je najmä z dôsledku nedostatočného odpočinku. Telo si najviac odpočinie v spánku, preto ho nezanedbávajte. Snažte sa spať tých 8 hodín.

Nahraďte kávu zeleným čajom

Pokiaľ chcete zmenšiť závislosť na káve, nahraďte ju zeleným čajom. Ten obsahuje teín, ktorý vás nabudí podobne ako káva. Pite pravidelne päť šálok v priebehu celého dňa. Zelený čaj Matcha môže udržať hladinu energie na 3-6 hodín, s iba 34 miligramami kofeínu, čo zodpovedá asi jednej tretine šálky kávy.

Green tea plant.jpg

Neprejedajte sa

Hlad nie je len najlepší kuchár, ale podľa nových štúdií aj dobrý pomocník pri snahe zostať v strehu. Samozrejme nehladujte, ale striedmosť v jedle počas pracovného dňa vás udrží v kondícii. Ľahké jedlá po celý deň sú najlepší spôsob, ako si udržať elán a energiu.

Cvičte a hýbte sa

U sedavých zamestnaní je v podstate nevyhnutnosťou, aby človek kompenzoval niekoľkohodinovú nečinnosť pohybom. Je jedno, či pred prácou alebo po nej, pomôže aj krátka zdravotná prechádzka. Niekedy majú zamestnanci možnosť zacvičiť si počas pauzy na obed vo firemnej posilňovni. Alebo vybehnite po schodoch, ktorých je všade dosť.

Sport 692796_640.jpg

Choďte na vzduch

Čerstvý vzduch dokáže veľké veci. Prejdite sa na chvíľu vonku alebo si otvorte okno. Uvidíte, ako budete zrazu svieži. 

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: