Pár tipov na praktické a štýlové tienenie

31. marca 2017
Pár tipov na praktické a štýlové tienenie

Baldachýn

Baldachýn predstavuje univerzálny systém, ktorý je maximálne variabilným druhom interiérového zatienenia. Je vhodný predovšetkým pre zatienenie veľkej plochy. Majú skvostný vzhľad, vysokú kvalitu a veľkú schopnosť prispôsobiť sa tvaru presklených plôch. Veľmi vhodný systém pre zimné záhrady, skleníky, či pre zošikmené presklené plochy. Materiály majú schopnosť primeraného prestupu svetla a zároveň disponujú účinným odrazom slnečného tepla. V látke sú vždy umiestnené pomocou prešitia v pravidelných rozostupoch tunely pre umiestnenie podporných tyčiek.

Plisé žalúzie

Skladané látkové plisé žalúzie disponujú rôznou priepustnosťou svetla. Predstavujú tak veľmi dokonalý, variabilný vysoko funkčný doplnok v mnohých farbách, ktorý je vhodný do bytu, domu, do zimnej záhrady a do vašej kancelárie. Intenzita tienenia sa nastavuje pomocou stiahnutia alebo vytiahnutia horného alebo dolného profilu z oboch strán. Je tu teda možnosť zatienenia presne v mieste, kde je to práve potrebné. Plisé žalúzie sa vyrábajú zo špeciálneho druhu textílie s umelo vytvorenými záhybmi. Látka tvorí tvar harmoniky a umožňuje jeden z najuniverzálnejších typov zatienenia s množstvom praktických výhod.

Domestic_product_787x402_pleated_shot_silk_teal

Bambusové a drevené žalúzie

Elegantným a luxusným doplnkom klasického, ale aj moderného interiéru sú bambusové a drevené žalúzie . Prírodný materiál vám umožní zladenie s nábytkom či podlahou. Výhodou sú ich praktické vlastnosti. Majú vysokú odolnosť voči vlhkosti a povrchovú úpravu proti UV žiareniu. Na výrobu lamiel sa často používa mäkké drevo z lipy, bambusu či exotický Ramin. Žalúzie s bambusovou lamelou môžete použiť aj vo vlhkých priestoroch a v priestoroch s nestabilnou teplotou, ako sú kúpeľne či zimné záhrady.

Horizontálne žalúzie

Horizontálne žalúzie sú najbežnejším typom v domácnostiach. Zatienenie miestnosti pomocou lamiel spravidla vyrobených z ľahkého a veľmi odolného hliníka umožní aj úpravu ich dĺžky. Veľmi často sú inštalované priamo medzi okenné sklá a máte možnosť tienenia v kombinácii so závesmi. Ponuka farieb je veľmi široká a môžu sa stať vhodným doplnkom celkového vzhľadu vášho interiéru. Vonkajšie žalúzie čiže predokenné žalúzie sú najpoužívanejším spôsobom vonkajšieho tienenia. Vonkajšie žalúzie sú účinnou tepelnou ochranou, dajú sa s nimi dokonale odrážať slnečné lúče a priaznivo ovplyvňujú tepelné podmienky vo vnútri budov.

Vertikálne žalúzie

Ich výhodou je všestranné využitie, dokonalá schopnosť regulovať svetlo a tlmiť hluk. Na ich výrobu sa používajú prakticky všetky moderné materiály, ako je bavlna, polyester, sklené vlákno, PVC aj drevené tkaniny. Dajú sa s nimi zatieniť aj naozaj rozsiahle plochy, môžu byť aj lomené, zaoblené či šikmé. Skôr sa používali hlavne do kancelárií. Dnes sú ale vďaka úplne novým technológiám výroby v rôznych vzoroch a dekoroch, ktoré sa hodia do každého interiéru. V ponuke je široká škála farieb a dekorov.

Vonkajšie rolety

Okrem interiérových roliet môžete mať aj vonkajšie rolety, ktoré sú nenáročné na údržbu, dobre tienia a súčasne ochránia aj vaše súkromie pred nechcenými zrakmi z okolia. Veľká plocha vonkajších roliet môže disponovať celou škálou farieb a vzorov. Predokenné rolety sú jedným z najlepších a najefektívnejších spôsobov v oblasti vonkajšieho tienenia pre rodinné domy a byty. Zabraňujú úniku tepla skrze okenné otvory, v lete zabránia prehrievaniu interiéru a v zime fungujú ako skvelá tepelná izolácia. Dochádza k značnej úspore nákladov za vykurovanie a klimatizáciu. Vonkajšie rolety znižujú hlučnosť z okolia. Veľkou výhodou vonkajších roliet je tiež zvýšenie vašej bezpečnosti.

Páčil sa Vám článok?
reklama: