Pár tipov pre vašu mikrovlnku

8. apríla 2016
Pár tipov pre vašu mikrovlnku

Ako na cibuľu bez sĺz

Stačí z cibule odkrojiť vrchnú a spodnú časť a dať na 30 sekúnd na plný výkon do mikrovlnky. Chuť bude zachovaná, ale už nebudete slziť pri krájaní.
Luk hrana.jpg
Maslo
Ak zabudnete vybrať maslo zavčas z chladničky pri pečení, stačí ho dať na minútu do mikrovlnky. Nespáli sa a dá sa s ním potom skvele pracovať.
Nevonia vám už korenie ?
Korenie, orechy a semienka môžu mať svoju arómu späť. Stačí ich dať na 15 sekúnd do mikrovlnky.

The spice people seasoning salt grinder range.jpg

Ako na slaninu
Vypiecť slaninu v mikrovlnke je oveľa zdravšie a rýchlejšie. Položte slaninu na papierové obrúsky a tanier a dajte do mikrovlnky. Tiež ju prikryte jedným obrúskom, aby nepoprskala celú rúru. Nastavte na najvyšší stupeň a vypekajte 3 až 5 minút.
Pichk8uc5.jpg
Orechy
Je to jednoduchší a rýchlejší spôsob, ako v obyčajnej rúre. Orechy pečieme na najvyšší výkon po dobu 4-5 minút, avšak každú minútu ich premiešame, aby sa na jednej strane nepripálili.
Miešané vajíčka
Chutia vám miešané vajíčka? Uvaríte si ich v mikrovlnke počas 3 minút. Stačí zmiešať so soľou, korením, prípade syrom a bylinkami ak máte radi a hotovo.
Viac šťavy z citrusov
Keď dáte citrón, či limetku na 10 – 20 sekúnd do mikrovlnky na plný výkon ,dostanete z nich oveľa viac šťavy.
407138_citrusy_image_620.jpg
Ako zbaviť kukuricu klasu
Odkrojte stonku kukuričného klasu. Potom ho dajte na 30 sekúnd na najvyšší stupeň do rúry. Akonáhle je hotový, vezmite klas za neodkrojenú vrchnú časť a zatraste. Kukurica z neho vyjde ako po masle.
Getthumbnail.jpg
Ako olúpať cesnak
Celú hlavu cesnaku môžete dať na plný výkon na 15 sekúnd do mikrovlnky. Cesnak zostane krásne vláčny a šupky pôjdu ľahko dolu.
855527d8ff_42721350_o2.jpg

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: