Parkety v miestnosti. Neviete si predstaviť, ako to môže vyzerať?

12. decembra 2015
Parkety v miestnosti. Neviete si predstaviť, ako to môže vyzerať?

Parkety ako podlaha je najlepšie riešenie, pretože majú najdlhšiu životnosť pre rôzne typy budov. Sú používané v rôznych verejných budovách, školách, športových halách, pretože drevo ako prírodný materiál má dobré mechanické a izolačné vlastnosti a rad ďalších funkcií, ako sú dobré akustické vlastnosti, farbu a prirodzený vzhľad.

Ľudia vyberajú parkety najčastejšie na podlahy z estetických dôvodov.  A je to buď v obývacej izbe, hale, v kancelárii alebo na terase, parkety obohatia tento priestor svojím vzhľadom. Prinášajú navyše teplo a farbu, čím sa stane miesto teplejšie a pohodlnejšie.

Od dávnych čias boli parketové podlahy používané ako symbol luxusu a elegancie. Okrem estetiky, drevené parkety majú dobré tepelné izolácie. Bohužiaľ, majú aj niektoré nevýhody, ako je citlivosť na vlhkosť, vietor a škrabance, ale s kvalitným lakom je možné tieto problémy takmer úplne odstrániť. Nižšie si môžete prezrieť niektoré skvelé príklady, ktoré vám pomôžu vybrať si, či sú parkety najlepším riešením pre podlahy vo vašej domácnosti.

No čo, vyberiete si aj vy? 🙂

Páčil sa Vám článok?
reklama: