Pohľady do izieb z vtáčej perspektívy

22. januára 2013
Pohľady do izieb z vtáčej perspektívy

Unikátne fotografie zobrazujú chaos či dokonalý poriadok v malých apartmánoch.

Nie je ničím neobvyklým počuť z úst ľudí, žijúci na malej ploche slová: „V tak v malom priestore sa naozaj nedá žiť.“ Častokrát však práve v takýchto, na rozlohu skromných bytoch či izbách, možno zaznamenať obrovskú aktivitu a mnohonásobné využitie.

Ich skutočnú veľkosť si naplno uvedomíme, vo chvíli, keď sa napríklad sťahujeme a vidíme, koľko vecí sa nám do takejto izby zmestilo. Alebo, a to už bol umelecký zámer fotografa Menno Adena, sa na tieto miesta nepozrieme z iného, ako bežného uhľa pohľadu.  

Fotografa inšpirovala izba v apartmáne jeho priateľov v Berlíne. Pomocou širokouhlého objektívu a z vtáčej perspektívy zachytil niekoľko skutočne malých apartmánov a izieb v ich pôdorysnom pohľade. Bez ohľadu na výšku niektorých objektov, bol schopný zachytiť pohľad na často chaotické, či naopak premyslené usporiadanie priestoru.

Každá izba je originálnym umeleckým dielom. Pri detailnejšom pohľade či skúmaní vecí a zariadenia v izbách, by bolo pokojne možné popísať typ človeka, ktorý tam žije.

Zdroj fotografií: Menno Aden

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre