Pohodlné kreslá pre deti

15. novembra 2020
Kreslo pre deti
zdroj: gettyimages.com
V detskej izbe je dôležitý výber jednotlivých kusov nábytku, rovnako ako farieb v celom interiéri tejto miestnosti. Aj kreslá pre deti by mali disponovať určitými znakmi týkajúcimi sa kvality a bezpečnosti. Paleta farieb je taktiež dôležitá. V tomto prípade sa oplatí staviť na pastelové farby, pokojne aj pestrejšie. Kreslo pre deti vo farbách dúhy ich poteší skôr ako inak moderný jednofarebný nábytok v prírodných tónoch.

Hojdacie kreslá pre deti

Zariaďovanie detskej izby je často diskutovanou témou v oblasti bývania. V podstate ide o čo najlepšiu snahu priblížiť sa predstavám dieťaťa a zároveň o vytvorenie bezpečného priestoru. Ten sa nevylučuje so zaujímavým dizajnom a spracovaním detských kresiel. Takouto kategóriou sú napríklad hojdacie kreslá pre deti. Sú určené menším deťom, ale aj dievčatám a chlapcom, ktorí dokážu využívať možnosť hojdania samostatne. V druhom prípade ide o moderné malé kresielka, ktoré sú v podstate zmenšeninou veľkých hojdacích kresiel, len v upravenom dizajne, ktorý vyhovuje “detskému oku”. Čo sa týka hojdacích kresiel pre najmenších, v ponuke sú najmä rôzne druhy zvieratiek, na ktoré si deti vysadnú a pri hojdaní sú pripútané špeciálnymi bezpečnostnými pásmi (nie vždy sú súčasťou). Väčšinou ide o hojdacie kreslá pre deti do 18 kg.

Pozrite si detské gauče a kreslá v týchto e-shopoch:

Detské rozkladacie kreslo

Veľa detí túži odpočívať ako “dospeláci”. Ideálnym riešením sú preto kreslá pre deti, ktoré majú v podstate rovnakú funkciu ako tie bežné, s rozdielom rozmerov a farebných motívov. Slúžiť môžu nielen na sledovanie rozprávok, ale tiež na čítanie a hranie. Mnohé majú aj čalúnenie s motívmi rôznych rozprávok. Dievčatá poteší tematika princezien a víl, chlapcov zase motívy áut či rôznych druhov športu. Kreslá pre deti majú mäkší sedák, ktorý sa dá v prípade potreby aj roztiahnuť. Platí to však len u vybraných druhov tohto nábytku. Detské rozkladacie kreslo tak výborne poslúži na občasný spánok pre vašu ratolesť alebo jej kamarátku či kamaráta.

Aj nafukovacie kreslá sú vhodné pre deti

Ide o druh detských kresiel, ktoré sú určené pre detičky, ktoré sa učia sedieť, no nielen pre tie. Mäkké kreslo deti podopiera zo všetkých strán. Na boku sú totiž nafúknuté akoby podrúčky, na sedáku je textilný poťah s protišmykovou funkciou (nie vždy) a z prednej časti býva pre najmenších umiestnený didaktický stolík. Sedacia časť má zároveň otvory na nožičky, takže dieťa sedí bezpečne a stabilne. Súčasťou didaktického stolíka sú hračky, s ktorými sa dá manipulovať, otáčať, premiestňovať, vydávajú rôzne zvuky a melódie a taktiež môžu svietiť rozmanitými farbami. Rozvíjanie motoriky a manuálnych zručností sa dá využiť v kombinácii nafukovacieho kresla pre deti, ale aj samostatne, pretože stolík má pevné nohy a dá sa jednoducho odpojiť.

Pozrite si aj tieto kresielká pre deti:

CANDIDE Kresielko a vankúšik Lenny CANDIDE Kresielko a vankúšik Lenny
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
CHICCO Kresielko Twist Honey Bear CHICCO Kresielko Twist Honey Bear
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
BINO Kresielko - zelené BINO Kresielko - zelené
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
CHICCO Kresielko Twist - Summer Green CHICCO Kresielko Twist - Summer Green
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
KLUPS Kresielko Rose KLUPS Kresielko Rose
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

Závesné kreslá pre deti ako alternatíva hojdacích

V podstate ide o istý druh hojdacieho kresla, ktoré má však zásadný rozdiel v samotnej konštrukcii. Nedotýka sa totiž zeme, ale je priamo umiestnené do stropu špeciálnym “mechanizmom”. Niektoré závesné kreslá ponúkajú aj možnosť zvesenia v prípade potreby väčšieho priestoru v detskej izbe. Sú to vlastne relaxačné kreslá pre deti, v ktorých si vďaka priestrannosti môžu nielen sadnúť, ale tiež ľahnúť. Rôzne materiály, z ktorých sú vyrábané, a ich tvar sa postarajú o pohodlie. Súčasťou “konštrukcie” môže byť tiež rozperná tyč a integrovaný otočný čap, vďaka ktorému sa pokojne otáčate okolo vlastnej osi bez toho, aby sa vám zamotali závesné laná. Kreslá pre deti nájdete v rôznych obchodných reťazcoch, špecializovaných predajniach aj na internete. Či už sa zameriate napríklad na detské kreslo od švédskeho výrobcu Ikea alebo uprednostníte značky Fisher Price či Bright Starts, skúste navštíviť aj bazár, možno tie naj nájdete práve tam.

Pozrite si aj tieto závesné kreslá:

Závesné kreslo, bavlna/drevo, biela, LANTA Závesné kreslo, bavlna/drevo, biela, LANTA
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Závesné hojdacie kreslo, červená, KLORIN NEW BIG SIZE CACOON HAMMOCK Závesné hojdacie kreslo, červená, KLORIN NEW BIG SIZE CACOON HAMMOCK
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Závesné kreslo, bavlna+kov/biela, AMADO Závesné kreslo, bavlna+kov/biela, AMADO
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Závesné hojdacie kreslo, biela/vzor pásik, LINDO Závesné hojdacie kreslo, biela/vzor pásik, LINDO
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Závesné hojdacie kreslo, modrá/žltá, BEN Závesné hojdacie kreslo, modrá/žltá, BEN
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky