Pokojný spánok podľa Feng Shui – 4.časť

27. januára 2013
Pokojný spánok podľa Feng Shui – 4.časť

Čo spraviť v izbe pred uložením dieťaťa do postele?

Stupeň vplyvu Qi (jeden z najdôležitejších princípov Feng Shui. V preklade z čínštiny znamená duch, dych, vitalita, životná energia a sila, pozn. red.) je odlišný vo vyššej či nižšej úrovni, takže najideálnejšie usporiadanie postelí pre viacerých súrodencov je v jednej línii pri rovnakej stene.  

Uličky medzi posteľami by mali byť voľné a priestranné. Jasne oddeľte priestor určený na hranie, školské aktivity a oddychovú zónu. Úlohu rozdeľovačov medzi jednotlivými zónami môžu zastúpiť poličky s knihami alebo hračkami, či jasnými farebnými kockami, s ktorými sa buď dieťa môže hrávať, alebo môžu slúžiť len ako zástena.

Ak chcete, aby vaše dieťa zaspávalo rýchlo a bez problémov, nemali by ho v detskej izbe rozptyľovať žiadne rozhádzané hračky, televízor či obrazovka počítača viditeľné priamo z postele.  

Na noc môžete poukladať všetky hračky do skrine či špeciálnych odkladacích boxov. Odložte aj veľké plyšové hračky, najmä tie, ktoré znázorňujú agresívne zvieratá, aby tiež neostávali na noc vytiahnuté v zornom uhle miestnosti, kde dieťa spí. V izbe by mala zostať viditeľná iba obľúbená hračka – priateľ a ochranca dieťaťa.  

Podľa Feng Shui, by malo byť pôsobenie Qi a Jang v detskej izbe vždy o niečo väčšie ako v iných oblastiach bytu či domu. Lúče vychádzajúceho slnka by mali preniknúť do všetkých kútov, takže závesy v nej odhŕňajte skoro ráno. Umelé osvetlenie by malo byť jasné, umiestnite preto svetlá na rôznych úrovniach v celej miestnosti, aby bola pokrytá svetlom rovnomerne.

Zdroj fotografií: trendzona.com

Páčil sa Vám článok?
reklama: