Pomôžeme vám nájsť konferenčný stolík do obývačky

7. septembra 2017
Konferenčný stolík do obývačky

Konferenčný stolík do obývačky vám podrží šálku s kávou, postráži noviny a časopisy, no a v neposlednom rade ponúkne okrem praktickosti aj zaujímavý dizajn. Nech už je zhotovený z dreva, kovu, skla alebo z kombinácie materiálov, nemusí ísť len o nenápadný kus nábytku s dominujúcou vlastnosťou funkčnosti… 

Slúži na odkladanie vecí, ako pohostinná plocha pri návšteve hostí a aj keď to mnohí neradi priznávajú, niekedy je alternatívou taburetky na vyloženie nôh. Nech už konferenčný stolík do obývačky využívate načokoľvek, bez neho sa jednoducho v tejto spoločenskej miestnosti nezaobídete.

Konferenčný stolík v tvare štvorca v atraktívnom dizajne (zdroj: pinterest.com)

Farebný, priehľadný, čierny či biely konferenčný stolík? Na farbe záleží…

Odkladacie plochy konferenčného stolíka robia bývanie pohodlnejším, zatiaľ čo jeho celkový dizajn ho robí krajším. Na materiáli, tvare aj farbe záleží. Na základe týchto kritérií sa totiž odvíja primárna funkcia stolíka. Či bude ústredným bodom obývačky, alebo bude v pozícii nenápadného pomocníka.

Biely konferenčný stolík do obývačky má v tomto farebnom prevedení výhodu “neobmedzeného štýlového zaradenia”. Štýl, samozrejme, určuje aj tvar (okrem iného), no odtiene bielej pristanú interiéru zariadenému vo vidieckom, modernom aj retro štýle.

Čierny konferenčný stolík do obývačky pôsobí elegantne, no nevýhodou môže byť (najmä pre puntičkárske gazdinky) väčšia viditeľnosť usádzajúcich sa čiastočiek prachu. Komu neprekáža jeho každodenné utieranie, pokojne môže siahnuť po tmavých variantoch odkladacieho nábytku.

Malý alebo veľký konferenčný stolík?

Odpoveďou na otázku je priestor. No nielen ten celkový, a teda štvorcové metre obývačky, ale práve priestor ohraničený sedacou súpravou. Tá totiž môže mať rôzne veľkosti v rozmanitých tvaroch, od čoho sa následne odvíja aj výber konferenčného stolíka do obývačky.

Veľkým sedačkám, či už v tvare L, U alebo v klasickej verzii 3+2+1 rozhodne pristane aj veľký konferenčný stolík. V moderných domácnostiach sa v tejto súvislosti stretnete tiež s otázkou rozmerov, čo sa výšky týka. Trendom sú totiž nižšie stolíky, no s veľkou odkladacou plochou.

Malej či jednoduchej pohovke určite pristane menší konferenčný stolík, ktorý však svoju “veľkosť” predvedie v oblasti dizajnu. Úložné priestory nie sú takou nutnosťou, akou boli v minulosti. Pozornosť totiž smeruje na celkový štýl a netradičné prevedenie či zaujímavé spracovanie kombinovaním materiálov.

Priestranné obývačky si pýtajú väčší konferenčný stolík (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

🖊 Biely konferenčný stolík sa hodí skoro všade
🖊 Aký je najlepší materiál na konferenčný stolík? Masív!
🖊 Podľa čoho vyberať stoly do obývačky?

Konferenčný stolík do obývačky inšpirácie

Retro stolíky do obývačky (zdroj: pinterest.com)

Hniezdové konferenčné stolíky do obývačky (zdroj: pinterest.com)

Konferenčný stolík do obývačky s dizajnovým využitím dreva (zdroj: pinterest.com)

 Biely konferenčný stolík sa hodí do ktorejkoľvek obývačky (zdroj: pinterest.com) 

Čierny konferenčný stolík do obývačky v rôznych štýloch (zdroj: pinterest.com)

Konferenčný stolík do obývačky ako súčasť zrkadlového nábytku (zdroj: pinterest.com)

Rôzne štýlové prevedenia konferenčných stolíkov z masívu (zdroj: pinterest.com)

Sklo nepochybne patrí k najpoužívanejším materiálom konferenčných stolíkov (zdroj: pinterest.com)

Keď úraduje praktickosť – alebo nie? (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre