Postele na mieru – skutočne nájdete akúkoľvek?

19. februára 2018
Postele na mieru

Široký sortiment nábytku uspokojí i požiadavky náročnejších zákazníkov. Napriek tomu mnohí ľudia uprednostňujú jeho výrobu na mieru. Aj priestory spálne sú toho dôkazom. Veď šatník presne podľa vlastných predstáv by chcel mať azda každý. A čo postele na mieru, stoja podľa vás za to? 

Ak sa bavíme o atypickom dispozičnom riešení v spálni, či už ide o podkrovie alebo inú rozmerovo neštandardnú izbu, zvyčajne sú i postele na mieru nutnosťou. Potrebujú napríklad znásobiť výšku matraca od zeme, získať viac úložného miesta, dopriať si väčší komfort alebo nevšedný dizajn.

Postele na mieru v tvare kruhu (zdroj: pinterest.com)

Postele na mieru zaručia originálnosť

Možno ani neriešite nábytkovú dilemu ohľadom rozmerových obmedzení v miestnosti a jednoducho len chcete, aby vaša posteľ bola jedinečná a štýlovo unikátna. Chcete sa totiž vyhnúť tomu, že kúpenú posteľ bude mať polovica vašich známych. Niekomu to vadí, inému zase neprekáža.

Veď pravdou je, že každý interiér je iný napriek tomu, že sa v ňom nachádzajú i rovnaké kusy nábytku. Rozhoduje totiž aj maľovka, podlahy, farby, doplnky, dekorácie a v neposlednom rade štýl a vkus majiteľa. Postele na mieru však môžu byť príjemným spestrením inak klasického zariadenia. Urobte z tej vašej dominantu miestnosti!

Čelo postele na mieru je taktiež skvelým spôsobom na jej dosiahnutie. Ak je vaše lôžko pohodlné a poskytuje vám kvalitný spánok, bolo by zbytočné vymeniť ho. O originálnosť sa postará čalúnené, drevené, kovové či akékoľvek kreatívne čelo postele, ktorého cena bude lákavejšia ako tá za komplet novú posteľ.

Čalúnené postele na mieru verzus postele z masívu

Masívne postele sú klasikou v oblasti výroby nábytku na mieru. Zosobňujú kvalitu, dlhú životnosť a rovnako tiež atraktívny i nadčasový vzhľad kresby dreva. Ich kúpa síce môže poznačiť finančný rozpočet, no takáto investícia sa z dlhodobého hľadiska oplatí. Vsaďte na tvrdé drevo, borovica či smrek je skôr pre ľudí s nižšou hmotnosťou a posteľ by mohla začať vŕzgať.

Čalúnenie sa stáva čoraz obľúbenejšie i v kategórii spálňového nábytku. Prináša závan romantiky, elegantnosti, ale aj luxusu. Dnešné textílie sú jednoduché na čistenie, a tak sú obavy o údržbu neopodstatnené. Hľadajte však renomovaných stolárov a čalúnikov s pozitívnymi recenziami. Predídete tak zbytočnému sklamaniu, strate času, či dokonca peňazí.

Čalúnené postele v pastelových variantoch (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

🖊 Čelo postele ako dominanta spálne
🖊 Riešime nový nábytok – spálne sú iné ako kedysi
🖊 Komplexný návod ako vybrať posteľ
🖊 Postele z masívu – ktoré drevo je naj?

Postele na mieru inšpirácie

Poctivá práca z masívu (zdroj: pinterest.com) 

Čo poviete na karamelové kožené čelo? (zdroj: pinteerst.com)

Vysoká konštrukcia sa hodí do priestrannejších spální (zdroj: pinterest.com)

Poschodové postele na mieru (zdroj: pinterest.com)

Praktické úložné priestory (zdroj: pinteerst.com)

Luxusné postele na mieru (zdroj: pinterest.com)

Ktoré čelo sa vám páči najviac? (zdroj: pinterest.com)

Biela je v spálni vítaná (zdroj: pinterest.com)

Romantika na niekoľko spôsobov (zdroj: pinterest.com)

Prírodné farby tu taktiež majú svoje miesto (zdroj: pinterest.com)

Drevené postele v rôznych štýloch (zdroj: pinterest.com)

Aj na tvare, výške a farbe čela záleží (zdroj: pinterest.com)

Čo poviete na studené a tmavšie odtiene? (zdroj: pinterest.com)

Zaspávalo by sa vám príjemne? (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre