Posuvné steny v úlohe tienenia alebo rozdelenia priestoru

8. septembra 2020
Posuvná predeľovacia stena
zdroj: gettyimages.com

Posuvné steny predstavujú flexibilnú konštrukciu, ktorá sa prispôsobí interiéru aj vaším požiadavkám. Siahnete po elegantnom skle, textilných “tabuliach” alebo po ďalších rozmanitých materiáloch? Niektoré mobilné posuvné moduly dokonca ponúkajú zvukovú izoláciu. Avšak, tento typ je využiteľný skôr vo firmách a v komerčných priestoroch.

Posuvné steny v byte sú vyhľadávaným tieniacim alebo deliacim systémom. Dekoračná funkcia im taktiež nechýba, keďže ich dizajn má v podstate neobmedzené možnosti. Rozmýšľali ste aj vy nad alternatívnym riešením fixných murovaných či sadrokartónových deliacich priečok? Inšpirujte sa!

Japonské posuvné steny

Slúžia na funkčné a dekoratívne riešenie rozdelenia priestoru či jeho tienenia. Práve veľkoplošné tienenie s mobilnými posuvnými panelmi je výborným spôsobom na vytvorenie súkromia. Ani veľké presklené dvere či francúzske okná sa neminú účinku. Stačí sa len rozhodnúť pre vyhovujúcu hustotu textílie, ktorá ovplyvňuje stupeň viditeľnosti z exteriéru do interiéru.

Vybrať si môžete z rôznych druhov tkanín, ktoré disponujú napríklad antiprachovou úpravou, umožňujú na ne maľovať, alebo svojou laserovou technikou ponúkajú transprentnosť a krytie zároveň. Japonské steny pozostávajú zo závesných textilných (prípadne papierových alebo drevených) panelov, ktoré sú uchytené v dvoj až päť drážkových lištách. Ich výhody spočívajú v jednoduchej manipulácii, praktickosti a v originálnom vizuáli.

Posuvné deliace steny zo skla

Milovníci minimalizmu a ľahkosti uprednostnia skôr sklenené posuvné steny, ktoré môžu pokojne siahať až ku stropu. Presvetlia interiér, dodajú mu vzdušnosť a elegantne spoja a súčasne rozdelia priestor. Na výber, samozrejme, nie je iba číre sklo. Pieskovanie, vlastný dekor alebo zalaminovaný fotomotív – možností je niekoľko.

Posuvné systémy pre celosklené dvere musia disponovať vysokou nosnosťou. Grafosklo a posuvné tabule zo skla môžu totiž dosahovať pomerne vysokú hmotnosť. Môžete ich ukotviť do koľajničiek v nosnom strope alebo do “nadsvetlíka” umiestneného nad dverami. Problémom nie sú ani atypické priestory či šikminy v podkroví.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky