Pozrite sa, aký môže mať detská izba nábytok

7. decembra 2017
Detská izba nábytok

Ak má detská izba nábytok sektorový, nemusí prísť o atraktívny vzhľad. Ten totiž netvoria len skrine, písací stôl a posteľ. Aj drobný nábytok sa hlási o slovo. Kreatívne police, regály, úložné boxy a truhlice na hračky – to všetko je v kombinácii zaujímavých stien a doplnkov zariadením vytvárajúcim pôsobivý interiér, v ktorom sa vaše ratolesti môžu cítiť naozaj príjemne.

Regály v atypických tvaroch (zdroj: pinterest.com)

Detská izba nábytok biely variant

Je pravdou, že miestnosť určená deťom má pôsobiť hravým dojmom, a teda hýriť veselými farbami. Pastelové odtiene, či už výrazné alebo tlmené, tu majú svoje opodstatnenie. Pôsobia pozitívne na rozvíjanie kreativity a ovplyvniť môžu aj náladu a pocity detí. Ak ich prenecháte výhradne doplnkom, detailom (napríklad úchytkám) a drobnému nábytku, chybu určite neurobíte, práve naopak.

Biely nábytok do detskej izby je zárukou toho, že aj keď malé ratolesti vyrastú, ako študentom im dané vybavenie bude vyhovovať. Stačí zmeniť spomínané doplnky, prípadne stoličky k stolu a stenám dodať modernejší vzhľad. Ak ste vsadili na detskú posteľ v rozmeroch zodpovedajúcim aj klasickému jednolôžkovému variantu, máte o menšie finančné výdavky postarané.

Detská izba s nábytkom v nadčasových farbách (zdroj: pinterest.com)

Detská izba drevený nábytok

Asi už nikoho neprekvapí, že nábytok z masívu je kvalitná a trvácna záležitosť. Preto má aj v tomto prípade voľnú cestu. Taktiež sa dá vhodne kombinovať s detskými dekoráciami a má nadčasový charakter rovnako ako neutrálne odtiene. Dekor štruktúry dreva je v súčasnosti dizajnovou záležitosťou aj čo sa jeho imitácií týka, a preto v ponuke nájdete aj lacný nábytok do detskej izby.

Výroba na mieru je plusom v ohľade prispôsobenia individuálnych požiadaviek, ktoré môžu byť taktiež cielené aj na funkčné používanie v období dospievania, či dokonca dospelosti. Výhodou je aj dobrá organizácia skriniek či ich rozmiestnenie, vďaka čomu bude izba pôsobiť vzdušne. Správne vnútorné členenie úložných priestorov je rovnako vidinou budúceho praktického využitia.

Bezpečnosť aj kreatívnosť

Ostré hrany nie sú v detskej izbe vítané, prednosť majú tento raz oblé línie. Z hľadiska dizajnu sa však nie každému takéto riešenie pozdáva, preto záleží aj na dosiahnutom veku ratolestí. Pre malé deti by nemal platiť kompromis v zariaďovaní, pre starších je však povolené v podstate akékoľvek vybavenie.

Čoraz častejšie má detská izba nábytok vo forme regálov a úložných boxov, ktoré si pýtajú aj kreatívne riešenia. To platí aj pre stoly či nočné stolíky, ktoré zrazu nadobúdajú podobu rozmanitých vecí a predmetov. Práve tým praktickosť dopĺňajú o originálnosť a nevšednosť.

Aj čelo postele či poličky o tom vedia svoje. Zaujímavé prevedenie nemusíte dosiahnuť iba výstredným a extravagantným spôsobom. Niekedy stačí málo, iba farebná zmena, usporiadanie do určitého tvaru, kombinovanie materiálov alebo zmysel pre detail v podobe nápisu, nálepky či fólie a získate jedinečný nábytok, na ktorý nemusíte minúť veľký obnos peňazí.

Tvar domčeka sa teší obľube na viacerých druhoch nábytku (zdroj: pinterest.com) 

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Doplnky do detskej izby
Komoda ako alternatíva skríň v detskej izbe
Moderná detská izba
Detské postele pre dievčatá aj chlapcov

Detská izba nábytok inšpirácie

Aj malé poličky skrášlia detskú izbu (zdroj: pinterest.com)

Farebné police tu majú svoje miesto (zdroj: pinterest.com)

A knižky majú svoje miesto… (zdroj: pinterest.com)

Aj hračky sú na svojom mieste (zdroj: pinterest.com)

Vytvorte im kútik na povinnosti… (zdroj: pinterest.com)

Netradičný nábytok na písanie v detskej izbe (zdroj: pinterest.com)

Detská izba nábytok v modernom štýle (zdroj: pinterest.com)

Detská izba nábytok na mieru pre väčšie deti (zdroj: pinterest.com)

Stolíky a stoličky pre deti (zdroj: pinterest.com)

Regály s úložnými boxmi (zdroj: pinterest.com)

Grafitová má miesto nielen na stenách, ale tiež na nábytku (zdroj: pinterest.com) 

Vyvýšené aj poschodové postele sú v obľube (zdroj: pinterest.com)

Detské postele pre súrodencov z rôznych materiálov (zdroj: pinterest.com)

Tematické postele do detskej izby (zdroj: pinterest.com)

Moderné nočné stolíky do detskej izby (zdroj: pinterest.com)

Keď je hra zážitkom… (zdroj: pinterest.com)

Detská izba nábytok komody (zdroj: pinterest.com)

Z masívu, s bočnicou alebo s úložnými priestormi? (zdroj: pinterest.com)

Farebnosť či neutrálnosť? (zdroj: pinterest.com)

Detská izba a nábytok v rôznych podobách (zdroj: pinterest.com) 

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky