Praktické rady pre ľahké upratovanie

9. októbra 2017
Praktické rady pre ľahké upratovanie

Viete,že pomocou domácich prípravkov môžete rýchlo umyť okná, vyčistiť sprchu, chladničku, mikrovlnku i radiátory a zabrániť usadzovaniu prachu na televíznej obrazovke?

Jednoduché a lacné vychytávky naozaj fungujú..

Prípravok na okná

Okná budú žiariť čistotou. Skúste roztok škrobu, čpavku a octu zmiešať do rozprašovača a potom ním nastriekajte okenné tabule. Následne všetko opláchnite teplou vodou a papierovým obrúskom vyleštite.

Zázračný roztok si pripravíte tak, že v 3 litroch teplej vody rozmiešate 2 lyžice kukuričného škrobu, pol šálky čpavku a pol šálky bieleho (vínneho) octu.

Clean window

Vyleštite sprchu

Rozlúčte sa s usadeninami na sprche. Dajte do silného igelitového vrecka štvrť šálky jedlej sódy a šálku vínneho octu a nasaďte ho na sprchu. Pripevnite ho lepiacou páskou alebo špagátom, ale nie moc pevne (je potrebné, aby časť plynu mohla unikať). Roztok nechajte pôsobiť asi hodinu. Potom sáčok zložte a pustite na chvíľu vodu, aby sa úplne vymyli rozpustené usadeniny. Sprcha sa bude lesknúť ako nová.

House cleaning product on wood table

Zatočte so zápachom v chladničke

Chladničku zbavíte zápachu a zaschnutých zvyškov potravín tak, že na vlhkú hubku nasypete trochu jedlej sódy a umyjete steny, police aj jednotlivé boxy. Potom všetko ešte utrite hubkou namočenou v čistej vode. Nakoniec do chladničky postavte krabičku s trochou jedlej sódy a zápach nebude mať ani v najbližších dňoch šancu.

Vyskúšajte fígeľ pre čistú mikrovlnku

Nečistoty vnútri mikrovlnky odstránite tak, že do nádobky, ktorá je vhodná pre použitie v mikrovlnnej rúre, dáte šálku vody a v ňom rozpustíte 2 lyžice jedlej sódy. Rúru nechajte bežať 3 minúty na najvyšší výkon. Potom nádobu vyberte a vlhké vnútro mikrovlnky utrite papierovým obrúskom.

Ocot si poradí so zanesenými radiátormi

Radiátory, vetráky a klimatizačné mriežky vyčistíte od prachu a mastnoty, keď ich utriete handričkou namočenou do neriedeného octu. Ťažko prístupné miesta a úzke škáry vyčistíte kefkou na fľaše alebo starou kefkou na zuby, ktorú vopred namočíte v tomto roztoku.

Supplies and equipment you need for a more efficient cleaning

Na televíziu sa už nebude usadzovať prach

Televíznu obrazovku uchránite pred večným prachom, ktorý zvlášť v ostrom slnku upúta pozornosť každej návštevy, keď ho utriete handrou namočenou v bežnom avivážnym prostriedku. Eliminujete tak totiž statickú elektrinu, ktorá práve usadzovanie prachu spôsobuje.

Páčil sa Vám článok?
reklama: