Preč s nudnými stenami, vyskúšajte reliéfy

27. marca 2013
Preč s nudnými stenami, vyskúšajte reliéfy

Reliéfne panely pôsobia ako vyrobené z originálnych materiálov. Ide však o dokonale spracovanú dyhu.

Máte pocit, že vaše steny sú fádne a niečo im chýba?  Premýšľate, čo spraviť, ako ich spestriť? Možností sa pochopiteľne núka niekoľko – napríklad maľovanie, tapetovanie alebo interiérové obklady. Existuje ešte aj ďalší, hoci nie tak rozšírený, avšak moderný a originálne vyzerajúci spôsob ako ozvláštniť domáce či kancelárske priestory.

Máme na mysli takzvané reliéfne panely. Na povrchovú úprava stien sú vhodné ako pre obytné, tak i komerčné interiéry. Pri použití imitácie dreva v svetlejších farbách  dodáte stenám, a tak aj celému priestoru, teplejšiu a útulnejšiu atmosféru. Ak naopak túžite zvýrazniť moderný a dizajnový štýl vášho interiéru, odporúčame zvoliť povrch, ktorý imituje kov.

Reliéfne panely sa vyrábajú z dyhy a v rôznych hrúbkach. Aj preto ponúkajú širokú paletu využitia. Ľahko sa inštalujú, udržiavajú i čistia. Existuje množstvo variácií ich vyhotovenia. Opäť je len na vás, aký vzor potrebujete pre naplnenie svojich predstáv. Všetky tipy panelov navodzujú dojem, akoby boli vyrobené z pravých drevín, piesku, kameňa či kovu. Až máte chuť dotknúť sa ich.

Reliéfne panely sú určené najmä na obkladanie stien, môžu byť však inštalované aj na strop. Po vizuálnom prínose majú aj ďalšie výhody. Zlepšujú tepelnú i zvukovú izoláciu interiérov. Reliéfne panely krásne oživia každý priestor, nech ide o chodbu, obývačku, spálňu či zasadačku firmy.

Je možné ich inštalovať iba ako solitéry – štvorce či obdĺžniky veľkosti obrazov, ktoré dotvoria celkovú atmosféru priestoru. Vo väčších interiéroch sa netreba báť použiť zase väčšie kusy. Môže ním pokryť dokonca celú stenu. V otvorených kanceláriách, tzv. „open space“ zase panelmi obložené nosné stĺpy spríjemnia každé pracovné prostredie.

NEPREHLIADNITE: Pevnosť na mori sa zmenila na neobyčajný hotel

Foto: skarovky.biznisweb.sk

Páčil sa Vám článok?
reklama: