Prečo si vybrať ľubovníkový olej?

12. septembra 2016
Prečo si vybrať ľubovníkový olej?

Ľubovníková vňať obsahuje veľa trieslovín, až do 15%, ktoré majú protizápalový a zvieravý účinok. Preto je ľubovník vhodný pri liečbe rôznych zápalových ochorení, napríklad pri zápale priedušiek, žalúdka, čriev alebo zápale močového mechúra. Účinný je aj na stafylokoky – baktérie, ktoré spôsobujú väčšinu hnisavých ochorení.

Ulje.jpg

Ako vyrobiť olej z tejto byliny

Olej z tejto byliny môžete ľahko urobiť sami, všetko, čo potrebujete, je čerstvá bylina ľubovníka bodkovaného a vysoko kvalitný olivový olej.

Potrebujete dve šálky čerstvého ľubovníka bodkovaného, a to iba hornú časť rastliny, kvety a listy.

Keď nazbierate kvety, nechajte ich rozložené do druhého dňa, aby sa odparila voda.

Druhý deň dajte ľubovník bodkovaný do čistej nádoby, (nesmie byť príliš zhutnený) a zalejte olivovým kvalitným olejom .

Uzavrite nádobu pevne a umiestnite do špajze. Na druhý deň sa pozrite do nádoby či rastliny nasali olej, a ak áno, pridajte viac oleja, pretože rastliny potrebujú byť úplne ponorené.

Olej sa nechá stáť po dobu maximálne šiestich týždňov. Olej ľubovníka by mal mať peknú červenú farbu.

St johns wort oil.jpg

Tento olej má priaznivé účinky na popáleniny, ekzémy, ale dá sa aj piť, preventívne jedna malá lyžička denne. Môžete ho naniesť na pokožku malého dieťaťa. Ak máte suchú, popraskanú pokožku, tiež pomôže.

Aplikujte ho aj viac krát denne na tvár. Môže sa použiť aj do kúry na vlasy. Tento olej je veľmi vzácny a vyhľadávaný pri masážach. Masírovať s kvalitným, voňavým ľubovníkovým olejom, voňajúcom po kvietkoch ľubovníka a navyše ešte k tomu zohriatym v aromalampe je zážitok. 
St. johns wort oil helps the healing of acne burns and depression.jpg

Pomôže aj na boľavé kríže, kolená, kĺby, ako kúra do vlasov, na poštipnutie hmyzom. Natierať ním môžete aj suchú a popraskanú pokožku hlavne na pätách, na tvári a nechtoch. Veľmi účinný je pri bolestiach chrbtice, pri bolesti brucha jemne vmasírovať krúživými pravotočivými pohybmi.

Olej dokáže dobre vsiaknuť do pokožky. Je prirodzene hustý, vsakuje pomalšie a zanecháva pokožku hladkú, a čo je dôležité aj vyživenú, chránenú. Ak Vám robí problém, že nemáte radi mastnejšiu pokožku, natierajte si olej na ešte mokré telo. Ľubovníkový olej pomôže aj jemným vráskam a unavenej tvári. Tento olej vyhladzuje a vyživuje pokožku.

Dajte si pozor pri slnečnom žiarení. Olej by sa nemal vystaviť priamemu slnečnému žiareniu.

Páčil sa Vám článok?
reklama: