Prerábate či rekonštruujete dom? Čo v ňom nesmie chýbať?

30. novembra 2016
Prerábate či rekonštruujete dom? Čo v ňom nesmie chýbať?

Prečítajte si pár tipov pri rekonštrukcii domu

Kvalitný nábytok je základ

Možno si myslíte, že nájsť ten správny nábytok je jednoduché, no vybrať ten pravý až tak úplne jednoduché nebude. To hlavné je rozhodne jeho kvalita. V tej dnes dominuje masív – teda surové drevo, ktoré ponúkne hlavne:

  • vysokú odolnosť
  • dlhú životnosť
  • pekný vzhľad

Ďalej by ste u výbere nábytku nemali zabúdať potrebné na jeho pohodlné zatváranie, alebo otváranie. Hitom sú dnes rôzne systémy, vďaka ktorým je možné všetko realizovať veľmi jednoducho a plynulo. Hitom sú aj moderné úchytky, ktoré vám všetko nielen uľahčia, ale v kombinácii s novým nábytkom tiež veľmi dobre vyzerajú. Aj to je cesta, ktorou by ste sa pri rekonštrukcii mali vydať. Samozrejmosťou sú dnes tiež rôzne možnosti s ohľadom na ich materiál.

Akú podlahovú krytinu?

Aj to je pre mnoho ľudí pomerne zásadná otázka. Možností je dnes celá rada. Ak zostaneme u vyššie spomínaného materiálu, môžu byť hitom drevené podlahy. Ďalej sú veľmi obľúbenou variantou plávajúce podlahy. Oboje sú ideálne do obývacích izieb. Ak sú doplnené o skvele vyzerajúce koberce , je to rozhodne kombinácia, s ktorou nešliapnete vedľa. Pozrieť sa ale musíme aj na miesta, ako je chodba alebo kuchyňa. Tu sa určite hodí dlažba, ktorá ponúkne hlavne odolnosť, alebo jednoduchú údržbu. Rovnako by mala práve tá mať miesto aj v kúpeľniach.

Pokiaľ chcete zostať pri klasike, odporúčame linoleum, ktoré ponúkne skvelú kvalitu, odolnosť i životnosť, rovnako ako rad farebných motívov, alebo dekorov. Lákadlom je pre mnohých tiež bežný koberec, ktorý sa hodí do všetkých spoločenských miestností.
Interior design 10.jpg

Úložné priestory

Aj keď bývate v dome, môže sa stať, že nebudete mať kam dať svoje veci. Aj to je pri rekonštrukcii dobré riešiť. Najprv napríklad tým spôsobom, že si zaobstaráte taký nábytok, ktorý tento priestor ponúkne. Dnes to môžu byť napríklad:

  • sedačky
  • konferenčné stolíky
  • postele
  • rôzne boxy

Ďalej nezabúdajte na klasiku v podobe skríň a komôd, alebo bežných poličiek. Ak máte pivnicu, určite odporučíme policové regály . Tie vám pomôžu celý vnútorný priestor jednoduchým spôsobom využiť tak, aby ste získali maximum priestoru doslova pre akúkoľvek vec, ktorú nepotrebujete, ale nechcete ju vyhodiť.

Nebojte sa moderných materiálov

Ak chcete ísť s dobou, nebojte využiť moderné materiály. Ak je niečo, čo sa do interiérov dostáva čoraz častejšie, je to plast. Ten ponúkne hlavne pozitívum v spojení so svojou cenou, odolnosťou a tiež zaujímavým dizajnom. Ak hľadáte ďalšie možnosti, využite plexisklo , ktoré sa hodí nielen do kúpeľní v súvislosti so sprchovacím kútom, ale príde vhod napríklad aj do bežného interiéru, na optické rozdelenie jednotlivých priestorov. Možných ďalších variantov určite nájdete viac ako dosť.

Uľahčite si život

V dnešnej dobe technológií už nemusíte všetko ovládať len ručne, pretože napríklad žiarovky, termostat alebo televíziu možno ovládať pomocou mobilných telefónov. Hitom sú aj rôzne automatické pohony . Príkladom nemusí byť len brána od vašej garáže, ale napríklad aj vonkajšie alebo vnútorné žalúzie, ktoré sú tiež odporúčaným praktickým doplnkom, na ktorý pri rekonštrukcii nesmiete zabudnúť. A to preto, že vám môžu priniesť možnosť väčšieho súkromia, rovnako ako vám môžu zabezpečiť aj to, že môžete pomocou nich lepšie regulovať teplotu v miestnosti, čo sa hlavne v lete bude hodiť.

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre