Pri Dunaji postavia dve stometrové veže

27. februára 2013
Pri Dunaji postavia dve stometrové veže

Projekt Panorama City plánuju začať stavať tento rok.

Tento rok by sa mohlo začať s výstavbou obytných veží iba niekoľko krokov od dunajskej promenády v blízkosti bratislavskej galérie Eurovea, Slovenského národného divadla a Tower 115. Na Landererovej ulici vyrastú dve štíhle veže v tvare trojuholníka s výškou 108 metrov.

Ide o projekt Panorama City, ktorý má právoplatné územné rozhodnutie. "Bolo požiadané o vydanie stavebných povolení, pričom čiastkové stavebné povolenie na práce súvisiace so stavebnou jamou je taktiež právoplatné," uviedla hovorkyňa developera – spoločnosti J&T Real Estate, Katarína Krajňáková.

V projekte sa počíta s vybudovaním šiestich stoviek nových bytov a takmer 950 parkovacích miest. V lokalite má vzniknúť aj park, ktorý bude slúžiť ako oddychová zóna pre obyvateľov, informovala Krajňáková. Stavať by sa mohlo začať tento rok, prvé byty odovzdajú v roku 2015.

Pôvodne sa rátalo, že veže pri dunajskej promenáde budú ešte vyššie. "Dôvodom optimalizácie výšky sú zmenené požiadavky klientov. Prirodzene pri výrazne vyšších domoch ako cca 100 metrov idú aj náklady hore. Takže aktuálna výška 108 metrov je výsledkom celkového počtu bytov a nákladov súvisiacich s výškou objektu," dodala hovorkyňa developera.

NEPREHLIADNITE: Architekti postavia budovu pomocou 3D tlačiarne

Foto: Panorama City

Páčil sa Vám článok?
reklama: