Pri Račianskej by mal vyrásť komplex s vyše 330 bytmi

24. júna 2013
Pri Račianskej by mal vyrásť komplex s vyše 330 bytmi

Projekt bytového komplexu má vyrásť medzi ulicami Kominárska a Škultétyho v Novom Meste.

V bratislavskom Novom Meste v blízkosti Račianskej ulice pribudne nový bytový komplex s približne 333 bytmi a so 767 parkovacími miestami. S výstavbou štvoretapového projektu chce investor, spoločnosť Penta Investments, začať v roku 2014, dokončiť ho plánujú v horizonte piatich rokov. Informoval o tom na verejnej prezentácii projektu obytného komplexu Škultétyho architekt Michal Oborný.

Súčasťou projektu aj park a parkovanie

Projekt bytového komplexu by mal vyrásť medzi ulicami Kominárska a Škultétyho v Novom Meste. V objekte chce investor vybudovať deväť bytových domov so šiestimi až dvanástimi plnými a ustúpenými podlažiami. V priemere domy nepresiahnu podľa Oborného osem podlaží.

K bytom by mal pribudnúť aj park, ktorý bude od rušnej Račianskej ulice oddelený polyfunkčným objektom s občianskou vybavenosťou, administratívnymi priestormi i kapacitou pre parkovanie. Tieto parkovacie miesta budú slúžiť aj pre verejnosť, pre potreby budúcich obyvateľov komplexu plánuje investor vybudovať ešte garáže. 

Čiastočne sa skomplikuje doprava

Investor projekt obytného komplexu predstavil verejnosti. Obyvateľom, ktorí sa na diskusii zúčastnili, sa projekt páči, mali len zopár pripomienok. Jedného z diskutujúcich zaujímalo hlavne to, či projekt ešte viac nezaťaží dopravu na už dosť vyťaženej Račianskej ulici.

„Z dopravno-kapacitného posúdenia vyplýva, že situácia na Račianskej sa zhorší približne o päť percent,“ vysvetlil diskutujúcim bratislavský primátor Milan Ftáčnik. Iného diskutujúceho zase zaujímalo, na aké trasy chce investor napojiť plánované cyklotrasy.

Primátor Ftáčnik vysvetlil, že plánované cyklotrasy nebudú vybudované vnútri obytného bloku, ale budú viesť popri Račianskej . „ My sa snažíme vybudovať cyklotrasu až do Rače, cyklochodníky budú súčasťou tejto trasy,“ dodal Ftáčnik.

Projekt je podľa Oborného v súčasnosti vo fáze predstavenia investičného zámeru verejnosti. Investor bude ďalej diskutovať o špecifikách projektu s magistrátom i mestskou časťou Nové Mesto, potom chcú podať na príslušné úrady dokumentáciu pre územné rozhodnutie.

NEPREHLIADNITE: Podpora bývanie pre mladých má byť efektívnejšia

Foto: Shutterstock/ilustračná snímka

Páčil sa Vám článok?
reklama: