Priesvitné stoličky a nábytok – transparentné materiály sú moderné

3. októbra 2017
Priesvitné stoličky nábytok

Transparentný, priehľadný alebo priesvitný – nábytok z priesvitného polykarbonátu môžete nájsť pod viacerými názvami. Priesvitné stoličky z takéhoto plastu sú výrazné, no zároveň nenápadné, čo z nich robí jedinečné kúsky hodiace sa do interiéru rôznych miestností, no najmä tam, kde sa o slovo hlási nedostatok priestoru… 

Sedenie, ktoré je optickým klamom, no dizajnovým trendom. To sú priesvitné stoličky z transparentného plastu, ktoré sú vhodné nielen pre domácnosti, ale tiež pre rôzne komerčné priestory, kaviarne, cukrárne, reštaurácie a pod. Je to jednak vďaka ich originálnemu dizajnu, ale tiež možnosti vybrať si z prevedenia niekoľkých štýlov.

Kuchynské či jedálenské sedenie v modernom duchu (zdroj: pinterest.com)

Plast v oblasti bývania patril skôr medzi druh materiálu, ktorý bol synonymom lacného záhradného nábytku či letných terás. To sa však zmenilo. Pred pár rokmi by si len málokto povedal, že sa plastové stoličky stanú dizajnovým interiérovým nábytkom, ktorý je v niektorých prípadoch aj nositeľom luxusu. No pravdou je, že futuristické priehľadné prevedenie oslovilo mnohé štýlové kaviarne a podniky, rovnako ako moderné domácnosti.

Priesvitné stoličky do jedálne aj do baru

Aj plast môže byť výnimočný. Jeho výnimočnosť môže spočívať napríklad v priehľadnosti a výslednom tvare, ktorý vytvára nevšedné kusy nábytku. Očaria svojou jednoduchosťou, no tiež eleganciou a schopnosťou opticky “nekradnúť” z priestoru. Kuchynský a jedálenský stôl im poskytne ideálne miesto.

Priesvitné barové stoličky pristanú najmä modernej kuchyni (zdroj: pinterest.com)

O tom, že sa však hodia aj do iných častí interiéru niet pochýb. Miesto si nájdu napríklad za kozmetickým stolíkom, ale tiež za barovým pultom v kuchyni. Barové priesvitné stoličky sa totiž skvele hodia do kuchyne, ale tiež do rôznych spoločenských podnikov.

Priesvitný polykarbonát je materiálom, ktorý je vhodný do vnútorných priestorov, ale tiež do exteriéru. Stoličky, ktoré sa z neho vyrábajú, sú totiž odolné a taktiež sa vyznačujú pomerne dobrou stabilitou. Polykarbonát totiž v sebe spája ľahkosť aj silu.

Priesvitné konferenčné stolíky

Transparentný nábytok sa neobmedzuje len na samotné priehľadné stoličky či kreslá. Obľúbené sú taktiež priesvitné konferenčné stolíky, ktoré síce vyžadujú pravidelnejšiu údržbu, no na tú postačí iba jednoduché zotretie handričkou.

Opäť sa bavíme o hre s priestorom, a teda “optický klam” môže priniesť aj tento druh nábytku. Výhodou je nepochybne tiež to, že konferenčné stolíky môžu mať akýkoľvek tvar aj veľkosť. Moderné obývačky nielen v bytoch si často pýtajú práve prevedenie z priesvitného plastu. Ak zariaďujete domácnosť v modernom duchu, možno práve tento typ materiálu bude pre vás tým pravým…

Moderné priesvitné konferenčné stolíky (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

🖊 Plastové stoličky sú moderným a dizajnovým sedením
🖊 Dizajnový nábytok: štýlové stoličky aj kreslá
🖊 Stojanový vešiak na kabáty môže mať nevšedný dizajn

Priesvitné stoličky a nábytok inšpirácie

Konzolové stolíky v priesvitnom šate (zdroj: pinterest.com)

Priesvitné príručné stolíky v rôznom dizajne (zdroj: pinterest.com)

Domáca pracovňa taktiež privíta priesvitné sedenie (zdroj: pinterest.com)

Hranaté kreslá z priesvitného plastu do obývačky (zdroj: pinterest.com)

Aj chodba je vhodným miestom pre priesvitné lavice či kreslá (zdroj: pinterest.com)

Zaujímavý dizajn priesvitného nábytku na sedenie (zdroj: pinterest.com)

Priesvitný nábytok má veľa podôb (zdroj: pinterest.com)

Aj tvar operadla určuje dizajn stoličiek (zdroj: pinterest.com)

Priesvitné stoličky v rôznom štýlovom prevedení (zdroj: pinterest.com)

Stolíky do obývačky v rôznych variantoch (zdroj: pinterest.com)

Priesvitné stoličky sa hodia aj k svadobnému stolu (zdroj: pinterest.com)

Jedálenské priesvitné stoličky s čalúnením (zdroj: pinterest.com)

Priesvitné stoličky do jedálne s jemnými krivkami (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre