Príručný stolík – praktickosť a dizajn v jednom

21. augusta 2017
Príručný stolík

Príručný stolík, to je malé, no praktické a účelné riešenie dodatočných odkladacích priestorov do interiéru, ale tiež exteriéru. Jeho využiteľnosť je rôznorodá. Môže plniť dekoratívnu funkciu v obývacej izbe, ale tiež servírovacieho pomocníka, pokojne aj pri letnej grilovačke. Variant s kolieskami je totiž ľahko manipulovateľný…

V podstate je príručný stolík univerzálne použiteľný, pričom často vyniká práve svojím dizajnom. Vďaka nemu si môžete vyberať nábytok zaujímavých aj atypických tvarov, rôznych štýlových prevedení a elegantných materiálových kombinácií.

Strieborné príručné stolíky do obývačky (zdroj: pinterest.com)

Ak ste podľahli mramorovej mánii, siahnite po nábytku v jeho imitácii. Ak sa neviete rozhodnúť pre konkrétny materiál, zvoľte ich kombináciu. Podstavec či konštrukcia pokojne zvládnu aj kov, pričom vrchná drevená doska poskytne priestor, ktorý je treba. Aj transparentné materiály sú stále trendom. Nech už si vyberiete malý, okrúhly, biely, drevený, kovový, sklenený či ratanový príručný stolík, inšpirovať sa môžete aj v našej fotogalérii.

Príručný stolík do kuchyne aj obývačky

Multifunkčný pomocník? Táto jeho vlastnosť spočíva najmä v tom, že ho môžete využiť v postate na odkladanie čohokoľvek a v ktorejkoľvek miestnosti. Dokonca aj chodba či predsieň ho znesie. To, čo naň odložíte, je totiž čisto na vašej fantázii a spôsobe bývania.

Luxusné príručné stolíky do obývačky (zdroj: pinterest.com)

Odložená kabelka, ovládač od TV, držiak na časopisy, miesto pre izbovú rastlinu – možnosti sú rôzne a dizajn pritom taký jedinečný. Najmä príručný stolík do obývačky vo vyváženej kombinácii materiálov, čistých línií či oblého tvarovania štýlovo doplní interiér.

Kuchynský príručný stolík, pokojne aj na kolieskach, zase zabezpečí, že máte všetko potrebné pri príprave jedál poruke. Platí to aj v opačnom prípade, a to vtedy, ak sú jedlá už pripravené. Nosenie hotových pokrmov si totiž najmä v prípade početnej návštevy môžete uľahčiť aj takýmto spôsobom.

Keď praktickosť, tak príručný stolík na kolieskach

Vzhľad príručných stolíkov sa, samozrejme, líši v závislosti od druhov materiálov, štýlov, farebných prevedení a podobne. Nájdete si modely pre milovníkov vidieka a romantického štýlu, ale aj pre nadšencov minimalizmu a moderného dizajnu. Ktorýkoľvek z nich však môže disponovať ďalšou pridanou hodnotou, a to kolieskami. Jednoduchá manipulácia vyhráva.

Záhradný príručný stolík taktiež privíta takýto “zlepšovák”, no pre niektoré typy tých interiérových nemusí byť daná kombinácia “trefa do čierneho”. Niektoré kusy tohto malého nábytku sú priamo zamerané na originálny a nevšedný dizajn, ktorému by ďalšie praktické doplnenie v podobe koliesok iba uškodilo.

Príručný stolík môže slúžiť tiež ako stojan na kvety, barový stolík do interiéru aj záhrady (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

🖊 Druhy stolov do obývačky
🖊 Podľa čoho vyberať stoly do obývačky

Príručné stolíky inšpirácie

Biele príručné stolíky v modernom prevedení (zdroj: pinterest.com)

Príručné stolík z masívu v rôznych štýloch (zdroj: pinterest.com)

Rôzne podoby úložných priestorov príručného stolíka (zdroj: pinterest.com)

Mramor či jeho imitácia je žiadaným materiálom aj pre príručné stolíky (zdroj: pinterest.com)

Príručné stolíky v tzv. vidieckych štýloch (zdroj: pinterest.com)

Dizajnové príručné stolíky do obývačky (zdroj: pinterest.com)

Dizajnová konštrukcia príručných stolíkov v zlatom prevedení (zdroj: pinterest.com)

Kovové príručné stolíky s ornamentálnymi vzormi aj na kolieskach (zdroj: pinterest.com)

Retro príručné stolíky v rôznom dizajne (zdroj: pinterest.com)

Ako príručný stolík môžete použiť aj starý stojan na kvety či vlastnú výrobu v podobe drevených prvkov (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre